Hlavní obsah
Černá kola autu sednou. Foto: Milan Lažanský, Novinky

Poslední šance ke koupi nestárnoucí i8. Vizionářské BMW brzy skončí

Je na čase se rozloučit s BMW i8, autem nenáviděným i milovaným. Placatý hybrid s tříválcem v roce 2014 překvapil svět sportovních aut, dnes jej ale pravděpodobně pochopíte mnohem snáz než tehdy.

Černá kola autu sednou. Foto: Milan Lažanský, Novinky
Poslední šance ke koupi nestárnoucí i8. Vizionářské BMW brzy skončí

BMW pro britský Autocar potvrdilo, že výroba modelu i8 skončí ještě letos v dubnu. Končí tak cesta odvážného vozu, který šokoval nejen svým vzhledem, ale především použitím tříválcového motoru v kombinaci s plug-in hybridním ústrojím.

„BMW i je sub-značka BMW, pro kterou neexistuje žádná normální nástupnická logika. BMW i přináší inovace do sériové výroby, které se poté rozšiřují v mateřské značce. Příklady jsou elektrický pohon, karbon, tisk 3D dílů a tak dále. BMW i8 nebude mít přímého nástupce, ale to nikdy ani nebylo účelem tohoto vozidla,“ sdělil pro Novinky.cz mluvčí českého zastoupení značky.

Původně se model i8 objevil jako koncept se vznětovým motorem na autosalonu ve Frankfurtu v roce 2009. Po dalších konceptech přišel na svět produkční vůz v roce 2014. Otevřený Roadster přišel s faceliftem kupé v roce 2016.

Spolu s BMW i3 se jednalo o první model podznačky „BMW i”. Budoucnost značky je v modelech druhé generace, které však zřejmě nebudou přímými nástupci. Již letos se představí čtyřdveřové kupé i4 či SUV iX3.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut BMW na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků