Hlavní obsah
 

Nissan poodhaluje nový Qashqai se zajímavým hybridním ústrojím

Příští generace Nissanu Qashqai nenabídne vznětový motor, ale bude mít pohon všech kol i hybrid, v němž spalovací motor vůbec nebude zabírat na kola. Vůz také zhubne a chystá se i vylepšený balík jízdních asistentů.

 
Nissan poodhaluje nový Qashqai se zajímavým hybridním ústrojím

Chystaný crossover Nissan Qashqai bude mít poněkud neobvyklé hybridní pohonné ústrojí. Automobilka to oznámila v tiskové zprávě přiložené k videu. Ústrojí se nazývá e-Power a třebaže jeho součástí je spalovací motor, kola pohání výhradně elektřina.

Spalovací motor tu funguje výhradně jako generátor elektřiny, kterou pak elektromotor spotřebovává. O výkonech zatím řeč není, ale podle Nissanu je velikost elektromotoru typická spíš pro ryze elektrická auta. Také říká, že cílem je nabídnout lidem zážitek z jízdy elektromobilem, ovšem bez obav z omezeného dojezdu takového vozu.

Prototyp nového Nissanu Qashqai

Foto: Nissan

Kromě tohoto ústrojí má být v nabídce také 1,3l benzínový motor s mild hybridním systémem. Naopak nafta k mání nebude, alespoň podle dosavadních informací. Pohon všech kol však ano, nicméně není zatím známo, s jakým pohonem.

Čtyřkolka a verze s 20” koly také dostanou lepší zadní nápravu - víceprvkové zavěšení místo základní torzní tyče. Vpředu bude ve všech variantách zavěšení typu McPherson. Nissan dále uvádí, že nový Qashqai má karoserii ve zkrutu o 41 procent tužší, ale zároveň je o 60 kg lehčí díky hliníkovým a kompozitovým panelům karoserie.

Za zmínku stojí také vylepšený balík jízdních asistentů ProPilot, který kromě čtení dopravních značek zvládne také převzít nejvyšší dovolenou rychlost do tempomatu. Tu umí nastavovat také podle dat z navigace, ať už při vjezdu do obce nebo při blížící se zatáčce.

Prototyp nového Nissanu Qashqai

Foto: Nissan

I přes vystoupení Velké Británie z EU bude výroba nového Qashqaie probíhat v britském Sunderlandu. Kompletní odhalení se dá očekávat někdy zkraje roku 2021, avšak přesné datum zatím nemáme.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Nissan na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků