Hlavní obsah
Nissan Ariya Foto: Nissan

Nissan chce mít po roce 2030 většinu vozů na elektřinu

Japonská automobilka Nissan Motor chce mít všechny vozy na klíčových trzích, tedy v Japonsku, Číně, Spojených státech a v Evropě, v prvních letech po roce 2030 částečně nebo zcela na elektřinu. Do roku 2050 pak hodlá být bezemisní. Informovala o tom agentura Kjódó.

Nissan Ariya Foto: Nissan
Nissan chce mít po roce 2030 většinu vozů na elektřinu

Aby svého cíle dosáhl, plánuje Nissan pokročit ve vývoji polovodičových baterií. Ty prodlouží dojezdové vzdálenosti a zkrátí dobu nabíjení.

Nissan loni v květnu oznámil, že 60 procent jeho nových vozů určených pro japonský trh bude elektrifikovaných ve fiskálním roce 2023. Časový rámec pro ostatní trhy nesdělil.

Masovým zástupcem čistě elektrické flotily má aktuálně vedle již tradičního modelu Leaf být i SUV Ariya, které se letos chystá na trh. Další tradiční modely počítají s hybridním ústrojím, včetně chystané nové generace crossoveru Qashqai.

Další japonské automobilky také zrychlují práce na přechodu k elektromobilitě. Toyota plánuje, že kolem roku 2025 bude prodávat nejméně 5,5 milionu elektromobilů, které tak budou představovat polovinu jejího světového prodeje. Honda Motor chce mít do roku 2030 na elektřinu dvě třetiny svého sortimentu.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Nissan na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků