Hlavní obsah
Audi A5 (ilustrační foto) Foto: maž, Novinky

Neodborné hrátky s fólií a odstraňovačem laku zničily karoserii Audi

Pobočka americké firmy, která se věnuje lepením fólií na auta, zveřejnila snímky Audi A5, které dorazilo na centrálu v Kentucky. Před pracovníky stála obří výzva v podobě zcela zničené karoserie. Předchůdci totiž na vůz dvakrát nanesli syntetickou fólii, kterou se pokusili sundat pomocí odstraňovače laku. To zanechalo na karoserii nevratné škody.

Audi A5 (ilustrační foto) Foto: maž, Novinky
Neodborné hrátky s fólií a odstraňovačem laku zničily karoserii Audi

Projekt Noční můra. Tak nazvali zaměstnanci firmy DreamWraps v Newportu v americkém státě Kentucky renovaci první generace kupé Audi A5, které jim jeden ze zákazníků přivezl do obchodu. Automobil měl tak zničenou karoserii, že prakticky nebylo k rozeznání, jakou mělo auto původně barvu.

Předtím, než se kupé do Newportu dostalo, podstoupilo neodborný zásah. Nejprve mělo být pokryto vrstvou plastové fólie. Provizorní syntetický nátěr se však sundává mechanicky. Místo toho na vůz kdosi použil chemický odstraňovač, načež auto nechal několik dní stát pod plachtou. Ve snaze zakrýt škody pokryl auto druhou vrstvou syntetické fólie, kterou lze pořídit i ve spreji.

Firma zveřejnila snímky zničeného Audi na svém Facebooku a zároveň přidala i jeho současnou podobu. I tak ale tvůrci uvedli, že se zdaleka nejedná o příklad dokonalého výsledku. Vůz byl tak poničený, že už bylo nemožné dostat ho zpět do perfektního stavu.

Pro zakrytí trvalých šrámů se část karoserie musela „obléknout” do pseudo karbonové fólie. „Byl to takový pokus o záchranu tohoto Audi. Když ho k nám přivezli, bylo zničené tak, že jsme nic podobného nikdy neviděli,“ uvedla firma.

- Project Nightmare - This Plastdipped Audi A5 was covered in paint stripper and tarp’d for a couple of days in an...

Zveřejnil(a) DreamWraps dne Pátek 4. září 2020

- Project Nightmare (Part 2) - “Fixing” the hardened melted mix from paint stripper of taillight lenses, plastidip and...

Zveřejnil(a) DreamWraps dne Sobota 5. září 2020

- Project Nightmare (Part 3) - First of two rounds of entire body sanding and filler complete. The owners paint stripper...

Zveřejnil(a) DreamWraps dne Sobota 5. září 2020

- Project Nightmare (Final Result) - The far from perfect final result of our attempt to salvage this Audi that was...

Zveřejnil(a) DreamWraps dne Pondělí 7. září 2020

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Audi na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků