Hlavní obsah
 

Mini poodhaluje ostrý hatchback na elektřinu, míří do nejvyšších pater

Elektrické Mini John Cooper Works se ukázalo v maskovací fólii, která místo abstraktních tvarů vyobrazuje siluety závodních okruhů. O technice zatím není nic známo, ale podle automobilky nebude elektro-JCW náhradou za to benzínové.

 
Mini poodhaluje ostrý hatchback na elektřinu, míří do nejvyšších pater

Před pár týdny se o tom hovořilo, nyní máme potvrzení par excellence –britská značka Mini vyvíjí ostrý hatchback s elektropohonem, a to rovnou s označením John Cooper Works.

Automobilka ukázala vůz videem a fotografiemi, ovšem stále v maskovací fólii. Ta se od běžných fólií s abstraktními tvary dost liší – a zároveň naznačuje, kam má novinka směřovat. Jsou na ní totiž vyobrazené siluety závodních okruhů celého světa.

Na maskovací fólii vidíme světové závodní tratě, včetně Nürburgringu ve verzi Severní smyčky kombinované s okruhem Velké ceny, Spa-Francorchamps nebo okruhu de la Sarthe v Le Mans.

Foto: Mini

Detaily o technice automobilka nezveřejnila, uvedla ale, že vůz není náhradou za benzínové Mini John Cooper Works. Budoucí benzínové vozy JCW budou podle ní stále mít důležitou roli.

Maskovaný prototyp elektrického Mini John Cooper Works

Foto: Mini

Mini není první, které chce přijít na trh s elektrickým ostrým hatchbackem. Renault v roce 2017 ukázal koncept Zoe E-Sport, který se dokonce zbavil i zadních sedaček, ovšem od té doby nemáme zprávy o jeho posunu blíže sériové výrobě. Je tedy možné, že elektrické JCW bude prvním produkčním elektrickým ostrým hatchbackem na elektřinu.

Maskovaný prototyp elektrického Mini John Cooper Works

Foto: Mini

Dá se předpokládat, že technicky bude tento vůz vycházet z běžného elektrického Mini SE. To nabízí 184 koní a 270 N.m díky pohonnému ústrojí z BMW i3 – a už to je, v duchu celé nabídky značky Mini, řidičsky zajímavým vozem.

Kam se posune ostrá verze, je zatím otázkou. Doufejme ale, že posun nastane i v baterii – 32,6 kWh v Mini SE stačí na nějakých 160–180 kilometrů běžné jízdy, což není zrovna hodně.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Mini na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Mini na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků