Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Finové se pokusili vyslat auto do vesmíru pomocí dynamitu

V hlubokém finském lese cosi úchvatně selhalo. Sice to nebyl oficiální vesmírný program, ale raketa do vesmíru vypuštěna být měla, společně s vozem. Tedy, alespoň to autoři videa prohlašují.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Finové se pokusili vyslat auto do vesmíru pomocí dynamitu

Dá se doručit pizza do vesmíru pomocí dynamitu? Na takhle šílenou otázku člověka okamžitě napadne odpověď, ale věda je tu od toho, aby věci ověřovala. Tak se finský experimentátor a youtuber Lauri Vuohensilta rozhodl to ověřit.

Youtuber, který proslul tím, že hydraulickým lisem rozmačkával úplně cokoliv, co mu přišlo pod ruku, vzal auto, které vypadá jako starý Hyundai Getz, namontoval na něj směrové rakety, nějaká křídla a oblepil ho nápisy „Vesmírný taxík” a „Rozvoz pizzy”.

Pak si našel kus lesa, kde kilometry okolo nebylo nic než stromy - ve Finsku to není problém - a do země tam zakopal 70 kg dynamitu.

„Chceme se dostat ke galaxii Andromeda, takže potřebujeme spoustu síly,” říká jeho kolega zkraje videa. Na dynamit postavil vůz... a celé to odpálil.

Nechce-li se vám sledovat celé video, přeskočte na čas 7:02, kdy začíná samotný start. Efektivita moc velká nebyla, vůz se nejenže nedostal k Andromedě, ale ani neopustil atmosféru, třebaže videoilustrace ukazuje něco jiného. Efektnost ovšem byla úžasná - na gejzír hlíny, kamení a kusů auta byla radost pohledět.

Nemusíme snad ani dodávat, že tohle nemáte zkoušet. Ostatně, zkraje videa to autoři i píšou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků