Hlavní obsah
Hyundai Kona Electric v testu maximálního dojezdu Foto: Hyundai

Elektrický Hyundai z Nošovic ujel na jedno nabití přes 1000 kilometrů

Hyundai Kona Electric vyráběný mimo jiné v Nošovicích překonal na závodním okruhu Lausitzring v Německu hranici 1000 kilometrů na jedno nabití. Extrémní hodnota je samozřejmě daná stylem jízdy. Normovaná hodnota zahrnující reálnější jízdní podmínky slibuje 484 kilometrů.

Hyundai Kona Electric v testu maximálního dojezdu Foto: Hyundai
Elektrický Hyundai z Nošovic ujel na jedno nabití přes 1000 kilometrů

Dojezdu přes 1000 kilometrů na jedno nabití dosáhly hned tři Kony Electric, které se i se svými posádkami sešly na Lausitzringu. Konkrétně ujela auta vzdálenost 1018,7, 1024,1 a 1026 kilometrů. Nejvyšší hodnota pak stanovila nový rekord v rámci všech elektrických modelů Hyundai.

Podle Hyundai pocházela všechna vozidla ze sériové výroby a testu nepředcházely žádné speciální úpravy. Podle metodiky WLTP je přitom dojezd auta 484 kilometrů. Normovaná spotřeba je 14,7 kWh na 100 kilometrů, přičemž se auta během testu dostala na hranici přibližně 6,25 kWh/100 km.

Za jejich volantem přitom neseděli profesionální testovací jezdci, ale třeba i novináři z automobilové sekce německého časopisu Bild. Postupně se za volanty aut řidiči měnili, celkově šestatřicetkrát.

Auta měla během testu obuté pneumatiky s nízkým valivým odporem od společnosti Nexen a průměrná rychlost aut se pohybovala mezi 29 a 31 km/h. Podle Hyundai jsou to téměř klasické městské podmínky, což by se na první pohled nezdálo. Piloti aut pro co nejvyšší efektivitu během jízdy vypnuli klimatizaci a multimediální systém. Autům pak svítila pouze potkávací světla.

Hyundai Kona Electric

Foto: Hyundai

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Hyundai na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků