Hlavní obsah
Bentley (ilustrační foto) Foto: Bentley

Elektrická budoucnost Bentley začne úzkou spoluprací s Audi

Oznámení, že britská automobilka Bentley bude v tomto desetiletí postupně rušit produkci aut se spalovacími motory, otřáslo celou řadou fanoušků značky. Nové elektromobily můžeme od této společnosti očekávat poměrně brzy. Bentley musí teď nicméně mnohem více spoléhat na kolegy z koncernu VW – konkrétně především na Audi a Porsche.

Bentley (ilustrační foto) Foto: Bentley
Elektrická budoucnost Bentley začne úzkou spoluprací s Audi

Podle posledních informací z prostředí okolo legendární britské automobilky Bentley hodlají Britové při stavbě nových elektromobilů naplno využít sdílenou platformu Artemis koncernu VW, kterou ovšem zaštiťuje Audi.

Generální ředitel Bentley Adrian Hallmark se o tom rozpovídal pro magazín Car. Uvedl, že Bentley stojí od samého začátku u vývoje revoluční platformy určené pro elektromobily. I proto by z toho společnost ráda v budoucnu těžila.

„Těšíme se na elektrifikaci a budeme fungovat ve větší synergii s Audi. Hodláme udržovat pevné vztahy s nimi i s Porsche a považujeme to za příležitost, nikoli riziko. Nejsou už žádné otázky – elektrifikujeme. A naším úkolem je nyní najít nejlepší způsob, jak to urychlit a vést technologický pokrok,“ uvedl Hallmark.

Generální ředitel dále v rozhovoru hovořil o roce 2025 jako o vhodném datu pro start nové éry automobilky. Ve Velké Británii se hovoří o uvedení elektrického SUV, což ostatně v rozhovoru Hallmark připustil: „Pokud nejedete na vlně SUV, nejste nikde.“

Bentley už ostatně pomalu na elektromobilitu přechází. Již prodává plug-in hybridní bentaygu a letos by měl dorazit plug-in hybridní flying spur a později i continental GT.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Audi na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Bentley na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků