Hlavní obsah
Nová SAIC Škoda Rapid Foto: Škoda

Další nová Škoda, na kterou nedosáhneme. Čínský Rapid prošel modernizací

Sedan a hatchback Rapid z dílen česko-čínské automobilky SAIC Škoda prošel modernizací, při níž dostal nový infotainment a design skoro takový, jako má evropská Scala. Pod kapotou to však vypadá jako v půlce 90. let.

Nová SAIC Škoda Rapid Foto: Škoda
Další nová Škoda, na kterou nedosáhneme. Čínský Rapid prošel modernizací

Po ruské Škodě Rapid mladoboleslavská automobilka ukazuje další verze tohoto kompaktu, které se na českém trhu neobjeví – Rapid a Rapid Spaceback, vyráběné v rámci koncernu SAIC Škoda výhradně pro čínský trh.

Nový je na obou karosářských provedeních zejména design, všimněte si předních světel ve velmi podobném tvaru jako u již zmíněného ruského Rapidu. Na rozdíl od něj však automobilka prezentuje verzi s halogenovými světlomety.

Nová SAIC Škoda Rapid Spaceback

Foto: Škoda

Zajímavostí je, že přední směrovky jsou v nárazníku – to je u moderních škodovek věc nevídaná. A minimálně u Spacebacku se žárovky starají i o zadní osvětlení, byť tvar lamp se víc než inspiroval LED na evropské Scale.

Interiér čínského Rapidu je stavěný pořád „postaru”, tj. s výdechy ventilace nad centrálním displejem.

Foto: Škoda

Uvnitř stojí za zmínku nový infotainment se systémem Škoda Banma, v Evropě neznámý. Automobilka v tiskové zprávě slibuje širokou konektivitu a na jednom z obrázků vidíme i něco, co vypadá jako data o dopravě v reálném čase.

Nový infotainment má mít i data o dopravě v reálném čase.

Foto: Škoda

Pod kapotou byste tříválce hledali marně, pracuje tu atmosférická patnáctistovka s nepřímým vstřikováním paliva. Nabízí 111 koní a 145 N.m, které přenáší na přední kola buď přes manuální pětikvalt, nebo automatický šestikvalt; jestli jde o dvouspojkové DSG, či planetovou automatickou převodovku s hydrodynamickým měničem točivého momentu, tisková zpráva neuvádí.

Vozy je už možné v Číně objednat, a to i online. Sedan – vážně, Rapid je v Číně sedan, nikoliv liftback – stojí od 78 400 jüanů, tj. cca 254 tisíc korun, Spaceback od 81 400 jüanů, tedy cca 264 tisíc korun.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Škoda na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků