Hlavní obsah
Kišiněv, Moldavsko Foto: Pivovar Velké Popovice

Bertone Jet 2: Vanquish jako kupé

Světoznámý italský designér Bertone představil na 74. ročníku ženevského autosalonu radikální přestavbu jednoho z nejladnějších sporťáků vůbec. Aston Martin Vanquish se změnil na poněkud nečekané "kupátko" a Bertone tak dává najevo, že pro něj nic není tabu.

Kišiněv, Moldavsko Foto: Pivovar Velké Popovice
Bertone Jet 2: Vanquish jako kupé

Jet 2 na první pohled zaujme zcela přestavěnou zvýšenou zádí, která mu však nic neubírá na kráse. Rozvor kol byl zvětšen o celých 21 centimetrů a z ryze dvoumístného sporťáku se tak stalo 2+2 místné kupé s variabilním ložným prostorem vykládaným vzácným dřevem. Samozřejmostí je použití vysoce lesklých prvků a luxusních kůží.

Bertone Jet 2 navazuje již svým názvem na dřívější spolupráci Astonu a designéra Nuccia Bertoneho, ze které v roce 1961 vyšlo několik kusů zdařilého sporťáku Aston Martin Jet, jehož předlohou byl Aston Martin DB4 GT.

Stejně jako jeho předchůdce i Bertone Jet 2 bude nedostatkové zboží, protože výrobce plánuje prodat pouhých pětadvacet kusů. Na své si tak asi přijdou jen velmi movití sběratelé, protože cena tohoto "krasavce" se vyšplhala na závratných 285 tisíc euro (asi 9,5 miliónu korun).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků