Zmodernizované RX má nově tvarované nárazníky a vylepšené matrix full-LED světlomety. Nemyslete si však, že jde jen o kosmetiku.

Inženýři Lexusu totiž prý zapracovali i na podvozku. Jiné, tužší, je uložení náprav a přeladěny byly jak další komponenty, tak i elektronika, včetně asistenčních systémů.

Lexus RX má po faceliftu ještě ostřejší linie přídě.

Lexus RX má po faceliftu ještě ostřejší linie přídě.

FOTO: Lexus 4x

Svítilny mají novou grafiku, nárazník je opticky propojen s blatníky.

Svítilny mají novou grafiku, nárazník je opticky propojen s blatníky.

Uvnitř najdete krom menších změn v oblasti materiálů také dotykovou obrazovku infotainmentu. Ten dosud šlo ovládat jen touchpadem na středovém tunelu, i ten ovšem zůstává k dispozici.

Dotyková obrazovka je důležitá především kvůli implementaci softwaru pro smartphony, včetně Apple Carplay a Android Auto.

Přes celý displej multimédií můžete mít Apple Carplay.

Přes celý displej multimédií můžete mít Apple Carplay.

Třetí řada sedadel je pro verzi RX L nově řešena.

Třetí řada sedadel je pro verzi RX L nově řešena.

Sedadla v druhé řadě prodloužené verze RX L, která zůstává v nabídce, byla přebudována na dvojici samostatných sedadel, tedy nezávislé levé a pravé sedadlo, což cestujícím ve třetí řadě přineslo o 95 mm místa pro nohy navíc.

Motorizace se nemění, v Česku tak nadále zůstává k mání jen verze 350h, tedy hybrid s 3,5litrovým šestiválcem. Statická evropská premiéra RX po faceliftu je plánována na 30. června, později se dozvíme i datum příchodu na trh.

Lexus RX 450h L

Lexus RX 450h L před faceliftem

FOTO: Petr Hloušek, Právo