Pokud máte rádi staré devětsetjedenáctky, možná řeknete, že velkým a luxusním kupé je v nabídce značky Porsche současná 911.

To, co se podle britského magazínu Autocar chystá, však je něco jiného – skutečný nástupce modelu 928, tedy velký grand tourer s motorem vpředu. A to i ve verzi se skládací střechou.

Technický základ má pocházet ze současné panamery, což ukazuje na platformu MSB a na šesti- a osmiválcové vidlicové motory pod přední kapotou s možností plug-in-hybridního ústrojí.

Podle webu Automotive News nemá být konkurentem Mercedesu třídy S ve verzích kupé a kabrio, nýbrž spíš BMW řady 8.

Dnes prodávaná Panamera je pětidveřová.

Dnes prodávaná verze Panamera je pětidveřová.

FOTO: Porsche

Jak bude vypadat, o tom ještě oficiálně nemáme ani náznak.

„Jako designér nemám limity na to, co vytvořím. Věřím, že je rolí designérského oddělení, aby načrtlo a zvážilo všechny modely, které může, abychom v budoucnu byli připraveni, když se někdo bude chtít do takového projektu pustit,” vysvětluje Michael Mauer, šéfdesignér automobilky. Příchod takového auta ale nepotvrdil.

Porsche 928 Clubsport na srazu k 70. výročí sporťáků značky

Porsche 928 Clubsport na srazu k 70. výročí sporťáků značky

FOTO: Marek Bednář, Novinky

Co také zatím není jasné, zda se vůz bude jmenovat Panamera Coupe, resp. Cabrio, nebo nějak jinak. Můžeme tedy stále doufat v návrat k označení 928; nebylo by to poprvé, vždyť současné označení 718 u modelu Boxster a Cayman také pochází z minulosti.