Po mnoha letech čekání a podobně dlouhé době náznaků a slibů to je konečně tady – autosalon v americkém Detroitu v lednu 2019 uvidí zbrusu novou Toyotu Supra, moderní ztělesnění modly tunerů a fanoušků filmové série Rychle a zběsile. Německá divize automobilky Toyota to potvrdila na Facebooku.

Maskovaná Toyota Supra na Festivalu rychlosti v Goodwoodu

Maskovaná Toyota Supra na Festivalu rychlosti v Goodwoodu

Tisková zpráva přidává informaci, že zákazníci na „největších evropských trzích sportovních vozů”, tedy s největší pravděpodobností v Británii a Německu – si již mohou vůz rezervovat. Takto předem má být k mání devět stovek kusů.

Vlastnictví jednoho z nich má znamenat také členství v klubu Supra 900. Není to ale závodní klub, výhody mají z členství plynout hlavně do doby, než bude vůz dodán. Tisková zpráva hovoří o exkluzivním obsahu, odměnách a zážitcích.

Maskovaná Toyota Supra

Maskovaná Toyota Supra

Nová supra má sdílet podvozkovou platformu s BMW Z4. Stejné má ale být jen umístění palivové nádrže, A-sloupek, rozvor náprav a šířka, zbytek by měl být odlišný. Supra také samozřejmě bude kupé, zatímco Z4 je roadster s plátěnou střechou.

GR Supra Concept na pařížském autosalonu 2018

GR Supra Concept na pařížském autosalonu 2018

FOTO: Marek Bednář, Novinky

Pod kapotou má mít řadový třílitrový šestiválec s přeplňováním a osmistupňovou automatickou převodovku od ZF. Podle slov jednoho z vedoucích inženýrů projektu Masayukiho Kaie by se ale mohla alespoň na některých trzích prodávat i s manuálem.

„Vyvinuli jsme to, ano, hardware je připravený. Pravostranné řízení? Ano, samozřejmě, musí se prodávat v Japonsku, kde se jezdí vlevo,” uvedl Kai v rozhovoru. Sluší se zmínit, že BMW Z4 je k mání pouze s automatem.