Druhá karosářská verze rapidu má stejnou techniku i motory jako Rapid Liftback, liší se ale v zadních partiích a je překvapivě o zhruba 18 centimetrů kratší. Premiéru bude mít Rapid Spaceback v září na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem, na evropských trzích se novinka začne prodávat od října.

Rapid Spaceback se bude v Evropě nabízet se čtyřmi benzinovými a dvěma naftovými motory. Jejich výkonové spektrum sahá od 55 do 90 kW, nabízené motorizace jsou tedy zcela stejné jako u dříve představeného karosářského provedení. Stejný je také interiér. Rapid Spaceback má velikost zavazadlového prostoru 415, respektive 1380 l při sklopených zadních sedadlech.

Škoda Rapid Spaceback (2013)

Škoda Rapid Spaceback (2013)

FOTO: Škoda Auto

Zahlédli jsme i faceliftovanou Škodu Yeti. Řidič vozidla se však v momentě, kdy uviděl kameru, dal na ústup. První fotografie omlazené verze Škoda zveřejní ještě tento týden.

Zahlédli jsme i faceliftovanou Škodu Yeti. Řidič vozidla se však v momentě, kdy uviděl kameru, dal na ústup. První fotografie omlazené verze Škoda zveřejní už tento týden.

FOTO: Novinky

Z nabídky příplatkové výbavy stojí za zmínku panoramatická střecha. Její tónované sklo pokrývá celou střechu a plynule přechází v prodloužené okno zadních dveří, kde tónované sklo končí asi o deset centimetrů níže než u běžného provedení (tento prvek má modré auto na našem videu).

Škoda Rapid Spaceback (2013)

Škoda Rapid Spaceback (2013)

FOTO: Škoda Auto

Škoda Rapid Spaceback: interiér je stejný jako u verze liftback

Škoda Rapid Spaceback: interiér je stejný jako u verze liftback

FOTO: Škoda Auto