Golf se vyrábí od roku 1974 a nyní je na trhu již jeho sedmá generace. Jubilejní vůz nebude podle mluvčího na prodej a zůstane jako suvenýr v podniku. Žádné evropské auto zatím podle Volkswagenu nebylo tak úspěšné jako jeho model Golf.

Ani oblíbený Volkswagen Brouk, jehož nejnovější verze se vyrábí od roku 2003 v Mexiku, se nemůže pochlubit tak vysokým prodejem. Brouka se dosud prodalo "pouhých" 21,5 miliónu kusů.

První Volkswagen GOlf (1974): 38 let, 29,13 miliónu prodaných exemplářů.

První Volkswagen Golf (1974).

FOTO: VW

Základní kámen továrny ve Wolfsburgu položil před 75 lety Adolf Hitler. Právě kvůli nacistické minulosti se na konci května nekonala slavnostní oslava zahájení výroby.

Volkswagen má 550 000 zaměstnanců a je třetím největším prodejcem aut na světě, za japonskou Toyotou a americkým General Motors. Golf se kromě Wolfsburgu vyrábí ještě v čínském městě Čchang-čchun a v německém Cvikově.

VW Golf: všech sedm generací pohromadě.

VW Golf: všech sedm generací pohromadě

FOTO: VW

Experti se však přou o to, který model auta může být považován za nejprodávanější na světě. Nejasné je třeba to, kdy změny třeba zadního a předního pohonu jsou tak převratné, že se již nedá mluvit o jedné generaci vozu, napsala agentura DPA.