Škoda při odhalování nového modelu použije stejnou strategii jako u rapidu – nejprve na svém facebookovém profilu (nikoliv na stránkách pro novináře) zveřejní několik detailů, po pár týdnech přijdou první oficiální fotografie. Následují jízdy pro zástupce sdělovacích prostředků a až několik měsíců poté na nějakém velkém mezinárodním autosalonu proběhne světová premiéra.

Detail zadní časti Rapidu

Detail zadní části Rapidu

FOTO: Radek Plavecký, Právo

Podobný scénář Škoda vymyslela i pro představení třetí generace octavie. Zatím si lze prohlédnout detail zadních dveří i světla, které sice zdánlivě vypadá podobně jako u rapidu. Jeho tvarování je však jiné (je hranatější a působí o něco luxusněji než u rapidu). Na fotografii si všimněte i prolisu pod zadním víkem, ten je stejný jako u rapidu.

Druhý detail Octavie III - zadní dveře

Druhý detail Octavie III - zadní dveře

FOTO: Škoda Auto

K celkovému odhalení octavie s interním kódem A7 dojde již záhy, bude to zkraje příštího týdne na mezinárodní statické prezentaci v Mladé Boleslavi. Na začátek ledna jsou už připraveny první novinářské jízdy, světová premiéra nové octavie liftback (dokonce společně s verzí combi) proběhne v březnu na ženevském autosalonu.

Exkluzivní jízdní dojmy těsně před zahájením výroby nové octavie najdete v našem starším článku. [celá zpráva]

Škoda Octavia (třetí generace)

Škoda Octavia (třetí generace)

FOTO: Martin Žemlička, Novinky

Škoda Octavia (třetí generace)

Škoda Octavia (třetí generace)

FOTO: Škoda Auto