V rozhovoru pro ČTK to na pařížském autosalonu uvedl předseda představenstva Winfried Vahland. Na začátku roku Škoda představí třetí generaci stěžejního modelu Octavia, a to ve verzích sedankombi. Vůz, který si odbude výstavní premiéru na autosalonu v Ženevě, bude založen na koncernové platformě MQB, kterou používá například nový VW Golf, Audi A3 a Seat Leon. Ještě pro rok 2013 počítá i s odvozenými variantami RS a Scout.

V příštím roce automobilka představí novou karosářskou variantu kompaktního vozu Rapid, který v současnosti představuje v Paříži. Podle Vahlanda půjde o verzi s pracovním označením spaceback se čtyřmi dveřmi a velkým zavazadlovým prostorem v zadní části. Nebude to ale kombi ani velkoprostorové MPV. "Půjde o sportovně laděný automobil s větším zavazadlovým prostorem, než klasický hatchback. Co se týká vzhledu toho automobilu, tak to bude pro Škodu něco nového," popsal Vahland.

Škoda pro rok 2013 plánuje i modernizaci modelů Yeti a Superb, tak aby zapadaly do nové designové linie značky, kterou naznačil Rapid a ponese ji i nová Octavia. Kompletně v tomto duchu hodlá nynější modelovou paletu obměnit do roku 2015.

Teprve v roce 2015 by mohl přijít nový model v podobě velkého SUV, po kterém je podle Vahlanda velká poptávka v Asii, Rusku, ale i na evropském trhu.