Kia zatím k novému carensu řekla pouhé tři informace: potvrdila, že se ukáže ve světové premiéře na pařížském autosalonu. Dále uvedla, že automobil může být až sedmimístný (tipujeme, že sedadla třetí řady budou spíše nouzová) a je postaven na nové podvozkové platformě.

Kia Carens (2012)

Kia Carens (2012)

FOTO: Kia

Oproti minulé generaci je vidět velký skok ve vnějším designu, který je velmi podobný novému cee´du a působí moderněji a dynamičtěji než v minulosti. Nový model bude nižší, nabídne však větší rozvor náprav. V pořadí jde už o čtvrtou generaci, ta minulá se vyráběla od roku 1999 a v ceníku korejské automobilky už ji nenajdete.

Ač to nezaznělo oficiálně, v zákulisí se mluví o tom, že základem je nový cee´d, vyráběný v Žilině. Podvozek by tak měl využívat zadní víceprvkové zavěšení. Velmi podobná by měla být i paleta motorů a výhradně šestistupňových převodovek. V nabídce budou pravděpodobně dva benzínové a tři dieselové motory s výkony od 66 kW (90 k) do 99 kW (135 k).

Kia Carens (2012)

Kia Carens (2012)

FOTO: Kia

Ani datum zahájení prodeje Kia neprozradila, více informací korejská automobilka zveřejní až 27. září, kdy si carens odbude premiéru.

Kia Carens (2012)

Kia Carens (2012)

FOTO: Kia