Zatímco běžná R1 vyjde v Británii na 12 499 liber (cca 390 000 korun, oficiální cena v ČR je 399 990 korun), edice R1 Jorge Lorenzo TT bude překvapivě levnější – za 10 999 liber (cca 340 000 Kč).

Poněkud překvapivé je, že design stroje pro tuto příležitost nenavrhl žádný z profesionálů, ale čtenář magazínu MCN. Známé noviny totiž vypsaly k této příležitosti soutěž. Organizátory pak nejvíc zaujal návrh Londýňana Johna Hollanda: “Nechal jsem se inspirovat Jorgeho spartánským stylem na helmě. Říkal jsem si, že by se to skvěle hodilo i na jeho R, myslím, že to dokonale vystihuje jeho styl jízdy,” řekl překvapený Holland, když mu sdělili, že se svým návrhem právě vyhrál designérskou soutěž.

Yamaha R1 - sériová verze

Yamaha R1 - sériová verze

FOTO: Yamaha

Proti sériové Yamaze R1 se replika od George Whita liší jen barevnými doplňky a výfukem Akrapovič. Kolik bude vyrobeno kusů, nejspíš záleží především na zájmu kupujících, úpravce v tomto směru žádné prohlášení nevydal.

Pokud jste fandové supersportů, asi máte právě brouka v hlavě. Ušetřit 60 000 Kč a ještě dostat laděný výfuk a stylovou kapotáž, to se jen tak nevidí.