Její rozhodnutí potvrzuje i další koncept, jenž se oficiálně představí až na autosalonu v Detroitu. Model 9-4X je typickým crossoverem, který dnes chce nabídnout každá automobilka. Saab bude mít stejnou platformu podvozku, jako už námi představený Cadillac Provoq. Půjde tedy o nově vyvinutý podvozek, který je modulární a bude moci být nasazen jak na vozy SUV (crossover), tak i na klasické osobáky. V budoucnu jej třeba najdeme pod označením BRX i u další generace modelu Saab 9-3.

:. Saab 9-4X Biopower

Koncept 9-4X však proti sériovým vozům má jednu zvláštnost. Tou je jeho slušně výkonný motor, který může spalovat jakýkoliv poměr benzínu a biolihu. Pokud se bude spalovat benzín, motor vykáže výkon 180 kW a točivý moment 353 N.m.

Při natankování E85 pak tyto hodnoty díky vlastnostem tohoto paliva na 220 kW a 400 N.m. Maximální rychlost vozu je 235 km/h, zrychlení z 0 na 100 km je za 8 s.

Saab má pohon na všechna kola systémem s mezinápravovým diferenciálem a elektronickým rozdělením hnacích sil. Vůz má navíc aktivní tlumiče a preferenci přenosu výkonu na zadní nápravu.