Tata Motors nazývá automobil velmi jednoduše - Air Car. Vyvinul jej ex- formulový inženýr Guy Négre a vůz zvládá maximální rychlost asi 110 km/h a dojezd na nádrž činí asi 200 km.

Systém je jednoduchý. Ve válci totiž nedochází k žádnému hoření, ale písty posouvá stlačený vzduch. Ten je uskladňován ve velkých nádržích, ze kterých pak je odebírán v potřebném množství a malým kompresorem ještě trochu stlačován a vháněn do válce.

Kompresor však může pracovat i jako plnič nádrže. Na speciálních pumpách se totiž může jedna nádrž naplnit asi za dva dolary, pokud ovšem žádná v dosahu není, stačí připojit vůz k elektrické zásuvce a kompresor postupně, ale pomaleji naplní nádrže sám.

Tata plánuje, že za rok by mohla vyrobit a prodat až 6000 těchto vozů. Jejich prodeje by se však neměly v budoucnu omezovat jen na Indii, ale dostane se i na další části světa. Můžeme se s ním v budoucnu setkat třeba i ve Francii nebo Německu. Cena vozu zatím není známá. Plánuje se i hybridní verze, kdy nebude třeba plnit vůz na stanicích, ale malý spalovací motůrek požene kompresor.