Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Vzbudila se s nevzhledným pupínkem na čele. Šlo o vzácný druh rakoviny

Australanka Jorgia Robsonová trpěla v dospívání akné, stejně jako její vrstevníci. Když ve svých dvaceti letech objevila na čele nevzhledný velký pupínek, bylo jí jasné, že to nebude to samé. Přesto hned nenavštívila lékaře a čekala, co se z toho vyvine.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Vzbudila se s nevzhledným pupínkem na čele. Šlo o vzácný druh rakoviny

„Vypadalo to jako světlý, ale poměrně velký pupínek. Hned jsem ale věděla, že tak obyčejný určitě nebude,” cituje mladou ženu server Daily Telegraph.

Že se děje něco vážnějšího, se ukázalo v následujícím týdnu, kdy maminku dvouletého Huntera začaly navíc trápit i silné migrény.

„Bolest nechtěla přestat. Navíc se mi najednou špatně dýchalo, hrudník a paže mě začaly bolet,” dodala. Jelikož bolest neustupovala, vydala se nakonec do nemocnice, kde ji prohlédli dva doktoři. Oba se stejným verdiktem, že se jedná o zanícený zduřelý pupínek. Dostala antibiotika a odešla domů.

O dva týdny později ale byla zpět - s větší bolestí a „pupínkem”, který se během té doby zvětšil. Když ani další předepsané léky nezabraly, rozhodl se jiný lékař udělat rentgen.

Jorgia Robson is my eldest sons beautiful partner, and gr8 mother to my grandson Hunter. She too young for this to be happening. Please help if u can x

Zveřejnil(a) Wade James Cornwall dne Středa 10. července 2019

„Jakmile jsem odevzdala snímek, řekli mi, že jde o netradiční shluk buněk, což neznačilo nic dobrého,” popsala Jorgia. Ještě ten den se dozvěděla ortel - ve skutečnosti šlo o velmi vzácnou formu rakoviny tzv. Langerhansovu buněčnou histiocytózu, při které u ní docházelo k narušení lebeční kosti.

U mladých dospělých se jedná o vzácné onemocnění, častější je u menších dětí. Podle následných vyšetření se zjistilo, že Jorgia měla v lebce tří až čtyř centimetrovou díru, kterou způsobil rostoucí shluk buněk, který postupně narušoval okolní tkáně a kosti.

Mladá žena poté podstoupila operační zákrok, při kterém jí z lebky odstranili poškozenou část spolu s okolní tkání. Místo nevzhledného pupínku teď její lebku „zdobí” dlouhá jizva spojená celkem 23 chirurgickými sponkami.

Roky skrytá nemoc 

I když se nevzhledná bulka objevila mladé ženě na čele teprve před nedávnem a byla poměrně rychle odstraněna, lékaři jí sdělili, že nemoc v jejím těle pravděpodobně propukla již před několika roky.

„Čas od času jsem trpěla migrénami, podle doktorů to mohl být příznak nemoci. I tak jsem prý měla štěstí. Kdyby se vše odhalilo později, mohla se díra v lebce rozšířit až k mozku,” popsala Jorgia vyjádření lékařů.

V současnosti podstupuje pravidelné kontroly, aby se ukázalo, zda se rakovina nerozšířila do jiných částí těla. Jakkoli se zatím zdá, že je vše v pořádku, povaha této nemoci napovídá, že může jít pouze o dočasný stav. Mladá žena tak bude muset podstupovat i nadále pravidelné skenování, aby se opětovné propuknutí nemoci co nejrychleji odhalilo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků