Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Sýr může pomoci hubnout, mění totiž střevní mikroflóru

Bez sýra a jiných mléčných výrobků si jen málo lidí dokáže představit svůj jídelníček. A ani nemusí. Vědci z Dánska totiž do světa poslali informaci, po které se i zdánlivě tučný sýr může dále objevovat na talířích dietářů i lidí zajímajících se o zdravý životní styl.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Sýr může pomoci hubnout, mění totiž střevní mikroflóru

Dánští vědci se pokusili objasnit tzv. francouzský paradox. Tedy proč obyvatelé země Galského kohouta konzumují hodně tučných sýrů, ale přesto patří mezi nejštíhlejší národy v Evropě. Zřejmě proto, že sýry pomáhají nastavovat takovou střevní mikroflóru, která omezuje vstřebávání tuků do těla a urychluje metabolismus.

Vědci z Kodaně a Aarhusu srovnali vzorky moči a výkalů u patnácti osob. Část z nich konzumovala sýr, část žádné mléčné výrobky nejedla. Osoby, které konzumovaly sýry, měly jinou střevní mikroflóru a také vyšší obsah kyseliny máselné, která má protizánětlivé účinky a urychluje metabolismus.

„Kyselina máselná za určitých okolností zlepšuje metabolismus, udržuje nízký obsah tukových zásob v těle a brání vzniku obezity,“ tvrdí dánští vědci.

Právě zvýšený obsah kyseliny máselné ve střevech a moči související s konzumací sýra zřejmě vysvětluje francouzský paradox. Tedy že lidé konzumující velké množství sýrů – byť tučných – mohou být stále štíhlí.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků