Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz

Pravidelné snídání až dvojnásobně snižuje riziko obezity

Snídaně je nejdůležitějším jídlem dne. Obecně známé pořekadlo ctily už naše babičky, shodují se na něm odborníci na výživu a tvrzení teď podpořili i vědci z Británie. Vynechání ranního pokrmu totiž může podle nich vést k obezitě.

Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz
Pravidelné snídání až dvojnásobně snižuje riziko obezity

Naopak snídaně může snížit riziko obezity až dvojnásobně. Děti, které totiž první jídlo dne vynechávají, jsou až dvakrát častěji obézní než jejich vrstevníci snídající pravidelně.

Po řádné snídani totiž děti snědí méně na svačinu a oběd, trápí je méně často záchvaty hladu odpoledne a nepřecpávají se. Výzkumem patnácti tisíc dětí narozených po roce 2000 došli britští vědci k tomu, že obézní byli ti jedinci, kteří nesnídali vůbec. A to až dvakrát častěji než snídající děti.

"Důsledkem nesnídání je u dětí – stejně jako u dospělých – že dostanou velký hlad před obědem a cpou se jídlem, které je bohaté na tuky a cukry. To by mohlo pomoci vysvětlit vztah mezi obezitou a nesnídáním,“ uvedla profesorka Heather Joshiová z University of London.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků