Hlavní obsah
Křečové žíly Foto: Profimedia.cz

Nový laser výrazně zvyšuje účinnost léčby křečových žil

Křečové žíly nejsou jen kosmetickým problémem. V případě neléčení mohou přerůst ve velmi závažný zdravotní problém, který může skončit až embolií. O to víc odborníci vítají nejnovější a velmi výkonný diodový laser pro nitrožilní katetrizační léčbu křečových žil, který je výrazně výkonnější a účinnější než předchozí verze laserů.

Křečové žíly Foto: Profimedia.cz
Nový laser výrazně zvyšuje účinnost léčby křečových žil

„Nemocného zákrok tímto laserem nejen méně bolí, ale po zákroku nemá ani nepříjemné modřiny, které se objevovaly u zákroků starším typem laseru,“ potvrzuje primář Žilní kliniky na Praze 1 MUDr. Ota Schütz.

Podle Schütze za křečové žíly může z 80 % genetická zátěž, situaci zhoršuje obezita, sedavý způsob života, dlouhé stání, nedostatečný pitný režim či kouření. Tedy vše, co s sebou nese dnešní uspěchaná doba.

....

Foto: www.zilniklinika.cz

Nový laser s názvem CERALAS E 15 je díky vlnové délce 1470 nm bezpečnější, méně bolestivý a hlavně výrazně výkonnější. Jeho technologickou výhodou oproti předchozím laserům je změna směru působení laserového paprsku, a to z původního lineárního do současného radiálního působení.

Touto inovací se účinnost laseru značně zvyšuje a léčba křečových žil radikálně zlepšuje. Dochází ke zvýšenému vstřebání energie žilní stěnou, projevující se vyšším léčebným efektem při uzavření rozšířené a nefunkční křečové žíly.

Křečové žíly nebo také varixy
jsou tzv. žilní městky, které se nejčastěji tvoří na dolních končetinách. Každá žíla má na sobě jakési kapsičky – chlopně, v nichž se zachycuje krev putující k srdci. Pokud není chlopeň pružná, povolí a v žíle se hromadí a zůstává nadbytečná krev. Následně se vytvářejí tmavé zduřeniny na kůži nad rozšířenými žilami, které jsou citlivé na dotek a bolí. A právě tehdy mluvíme o křečových žilách.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků