Hlavní obsah

Nový laser výrazně zvyšuje účinnost léčby křečových žil

2. 2. 2012, 7:48
Novinky, das

Křečové žíly nejsou jen kosmetickým problémem. V případě neléčení mohou přerůst ve velmi závažný zdravotní problém, který může skončit až embolií. O to víc odborníci vítají nejnovější a velmi výkonný diodový laser pro nitrožilní katetrizační léčbu křečových žil, který je výrazně výkonnější a účinnější než předchozí verze laserů.

Foto: Profimedia.cz

Křečové žíly

Článek

„Nemocného zákrok tímto laserem nejen méně bolí, ale po zákroku nemá ani nepříjemné modřiny, které se objevovaly u zákroků starším typem laseru,“ potvrzuje primář Žilní kliniky na Praze 1 MUDr. Ota Schütz.

Podle Schütze za křečové žíly může z 80 % genetická zátěž, situaci zhoršuje obezita, sedavý způsob života, dlouhé stání, nedostatečný pitný režim či kouření. Tedy vše, co s sebou nese dnešní uspěchaná doba.

Foto: www.zilniklinika.cz

....

Nový laser s názvem CERALAS E 15 je díky vlnové délce 1470 nm bezpečnější, méně bolestivý a hlavně výrazně výkonnější. Jeho technologickou výhodou oproti předchozím laserům je změna směru působení laserového paprsku, a to z původního lineárního do současného radiálního působení.

Touto inovací se účinnost laseru značně zvyšuje a léčba křečových žil radikálně zlepšuje. Dochází ke zvýšenému vstřebání energie žilní stěnou, projevující se vyšším léčebným efektem při uzavření rozšířené a nefunkční křečové žíly.

Křečové žíly nebo také varixy
jsou tzv. žilní městky, které se nejčastěji tvoří na dolních končetinách. Každá žíla má na sobě jakési kapsičky – chlopně, v nichž se zachycuje krev putující k srdci. Pokud není chlopeň pružná, povolí a v žíle se hromadí a zůstává nadbytečná krev. Následně se vytvářejí tmavé zduřeniny na kůži nad rozšířenými žilami, které jsou citlivé na dotek a bolí. A právě tehdy mluvíme o křečových žilách.

Reklama

Související témata:

Související články

Žilní trombóza může skončit smrtí

2. 11. 2010, 9:00

Hluboká žilní trombóza je tvorba krevní sraženiny v hluboké žíle dolní končetiny, která může zcela zablokovat tok krve postiženou žilou. Pokud se sraženina...

Nejúčinnější metoda na bércové vředy

20. 6. 2011, 7:20

Nejčastější příčinou bércových vředů, tedy ran, které se nám udělají na nohou, jsou problémy s žilním oběhem (73 %). Nejúčinnější metodou, jak je léčit, bývá...

Metličky nejsou jen kosmetický problém

4. 12. 2011, 18:07

Metličky, metličkovité křečové žíly nebo také mikrovarixy trápí každou druhou ženu, pro kterou je to spíše estetický problém, který hyzdí tělo. Ve skutečnosti...

Výběr článků