Hlavní obsah
Bio kuřata rostou téměř 3krát déle, než je tomu u běžných chovů. Foto: Profimedia.cz

Není maso jako maso

Maso do našeho pestrého jídelníčku rozhodně patří, už kvůli cennému zdroji plnohodnotných bílkovin, ale i dalších látek, jako je železo, zinek či vitamin B12. Není ale maso jako maso, což poznáte zejména při jeho úpravě a následně i na chuti. Jeho kvalita se odráží od toho, odkud pochází, jak jsou zvířata chována a krmena. Chcete-li mít jistotu, je řešením maso pocházející z ekologického zemědělství označené logem biozebry či biolistu. Kromě kvality jistě oceníte i přístup k přírodě jako takové.

Bio kuřata rostou téměř 3krát déle, než je tomu u běžných chovů. Foto: Profimedia.cz
Není maso jako maso

Ekologický chov respektuje fyziologické a etologické potřeby zvířat. Zvířata se volně pohybují po pastvinách, mají přesně předepsaný minimální prostor, ve kterém se pohybují – ať už venku, či pod střechou.

Krmení většinou pochází z vlastní ekologické produkce, v případě nedostatku dostávají jen kvalitní certifikované plodiny z jiných farem, které neobsahují zbytky pesticidů, herbicidů ani antibiotik či hormonů apod. Samozřejmě je zakázána i jejich jakákoli genová manipulace.

Zvířata tak mají pomalejší přírůstky i nižší produkci, což ale odpovídá jejich přirozenosti. Například bio kuřata rostou téměř 3krát déle, než je tomu u běžných chovů.

Farmářům jde především o kvalitu, nikoli o kvantitu. Snaží se vyprodukovat co nejkvalitnější potraviny s vysokou nutriční hodnotou a minimem škodlivých látek.

Před porážkou jsou zvířata ponechána několik hodin v klidu, aby se stres nepodílel negativně na kvalitě masa. Dodržování těchto a mnoha dalších zásad je přísně kontrolováno.

Kde bio maso koupit?

Pro bio maso si můžete dojet přímo na farmu, kde provozují tzv. prodej ze dvora. Farmáři jsou zpravidla velmi ochotní a přátelští, rádi vám ukážou své hospodářství a vy budete mít šanci prohlédnout si prostředí, ve kterém zvířata žila.

Neustále se rozšiřuje také síť specializovaných obchodů se zdravou výživou a farmářskými produkty. V dnešní době pořídíte biopotraviny samozřejmě i na internetu. E-shopy nabízejí rozvoz masa z farem až k vám domů nebo si maso můžete vyzvednout na výdejních místech po celé České republice. V některých městech se také pravidelně pořádají farmářské trhy, kde místní farmáři představují a prodávají vlastní produkty.

U kupovaných výrobků mimo farmy vždy hleďte, aby etiketa nesla označení loga biolistu a biozebry. Jedině ta jsou zárukou toho, že se jedná skutečně o bio.

Čeští ekofarmáři produkují v biokvalitě především hovězí, kuřecí, vepřové a jehněčí maso. Sehnat ale můžete v bio kvalitě i husu, kachnu, křepelku, perličku, slepici, kohouta nebo krůtu.

Proč jsou biopotraviny dražší?

Vzhledem k nižším výnosům, přírůstkům i dojivosti bývají biopotraviny nepatrně dražší, než jsme zvyklí u potravin pocházejících z běžného zemědělství.

Je nutné si však uvědomit, že v tomto případě člověk platí nejen za hodnotnější výrobky, ale rovněž podporuje ekologicky šetrný způsob zemědělství, který se podílí na zlepšování našeho životního prostředí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků