Hlavní obsah
 

„Ledňáčci“ zaplnili fitness centra. Většina z nich do února nevydrží

Fitness centra na začátku roku praskají ve švech. Ke stálým klientům se totiž v lednu tradičně připojují lidé, kteří si přání shodit pár kil stanovili jako svoje novoroční předsevzetí. Mnoho z nich ale u pravidelného cvičení dlouho nevydrží. Jak se takzvaným „ledňáčkům“ daří svoje předsevzetí zatím dodržovat, se podívejte v reportáži.

 
„Ledňáčci“ zaplnili fitness centra. Většina z nich do února nevydrží

Jedním z takzvaných ledňáčků je také paní Karolína. I ona si dala jako předsevzetí shodit do léta nějaké to kilo navíc.

„Cvičila jsem už předtím, ale ze zdravotních důvodů jsem musela přestat, teď začínám znovu. Našla jsem si trenéra a doufám, že do plavek uděláme nějakou figuru,“ svěřila se Novinkám.

Nárůst nových klientů zaznamenává v lednu většina fitness center. „V lednu máme v porovnání s našimi nejslabšími měsíci až čtyřikrát vyšší poptávku o členství, které lze uzavřít minimálně na dvanáct měsíců,“ řekl Novinkám Jindřich Ulrych z fitness centra John Reed.

Podobně je na tom i další pražské fitness centrum Bitevní pole. Podle majitele Tomáše Steinharta mnozí ledňáčci ale končí již v průběhu února. Je to dáno především tím, že si na začátku cvičení stanovují nereálné cíle.

„Pokud chtějí za týden cvičení vypadat jako Arnold Schwarzenegger, je pravděpodobné, že je v únoru již neuvidíme. Motivovaní zůstávají většinou jen ti, co si stanovili reálný cíl, ale těch je méně,“ dodává Steinhart.

Karolína si najala hned v lednu trenéra a doufá, že jí cvičení vydrží minimálně do plavkové sezony.

Foto: Novinky

S touhou zlepšit si fyzičku a zpevnit tělo přišel do fitness centra pan Ondra. „Cvičil jsem už dřív, ale velice sporadicky, takže to spíš nestálo za řeč. Proto jsem tentokrát vsadil na osobní trenérku, a tak věřím, že motivace bude trochu větší,“ doufá.

Podle Jana Rezka z Form Factory se většina ledňáčků začne do fitness center vracet opět před plavkovou sezonou, a tedy před létem. V ten čas tak nastává druhá vlna, kdy jsou fitness centra plná.

Může se vám hodit na Firmy.cz:
Anketa
Dali jste si také předsevzetí, že zhubnete a začnete cvičit?
Ano, již po několikáté, ale nikdy mi to příliš dlouho nevydrželo
4.2 %
Ano, již po několikáté, ale tentokrát věřím, že vydržím déle než do února
3.6 %
Ano, ale ještě jsem nezačal/a
4 %
Ne, vzdal/a jsem to již před léty
2.9 %
Ne, stejně bych to nevydržel/a
4.8 %
Ne, cvičím pravidelně po celý rok
70.3 %
Ne, nikdy jsem to nepotřeboval/a
10.2 %
Celkem hlasovalo 1590 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků