Hlavní obsah
Smysl pro humor u mužů je pro ženy jednou s nejpřitažlivějších vlastností. Foto: Profimedia.cz

Hubnout se dá i smíchem u knihy nebo seriálu

Komu působí pomyšlení na posilovny a diety deprese, měl by vsadit na smích. Pustit si oblíbenou komedii, přečíst humornou knížku nebo se začíst do sbírky vtipů může totiž pomoci zhubnout více než marné trápení v tělocvičně, k němuž má navíc dotyčný odpor. Podle britských odborníků hodina smíchu spálí až 120 kalorií, to je asi 500 kilojoulů.

Smysl pro humor u mužů je pro ženy jednou s nejpřitažlivějších vlastností. Foto: Profimedia.cz
Hubnout se dá i smíchem u knihy nebo seriálu

Jenže smích také prokrvuje, posiluje oběhovou soustavu, pomáhá vylučovat do těla řadu blahodárných hormonů a uklidňuje nervovou soustavu. Má tak příznivý vliv v mnoha ohledech.

Oblíbený seriál vám pomůže zhubnout až kilo za měsíc

Hodina smíchu se rovná čtyřiceti minutám luxování, dvaceti minutám chůze nebo sedmadvaceti minutám vzpírání. Oblíbený komediální seriál by mohl pomoci člověku za měsíc zhubnout až kilogram nadbytečné váhy.

„Smích udržuje srdce v pořádném tempu a posiluje také proudění krve. Když se smějete a lapáte po dechu, vdechujete více kyslíku. Zvedá se vám hrudník a prudce stahuje a posilují se také břišní svaly,“ uvedla pro britský Daily Star doktorka Helen Pilcherová z Cambridžské univerzity.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků