Hlavní obsah

Fast foody střední Evropy jsou nejnezdravější

Jídlo prodávané v řetězcích rychlého občerstvení České republiky, Maďarska, Bulharska a Polska je nejvíce v rozporu se zásadami zdravé výživy. Smažené výrobky tam mají nejvyšší obsah zdraví škodlivých trans-tuků. K tomuto závěru došel Steen Stender z univerzity v Kodani, který své poznatky prezentoval na 15. evropském kongresu o obezitě (ECO).

Fast foody střední Evropy jsou nejnezdravější

"Pravidelně se stravovat v některých pobočkách řetězců restaurací rychlého občerstvení je v mnoha částech světa nebezpečné," řekl dánský vědec Steen Stender na evropském kongresu o obezitě. Dodal, že je velký rozdíl mezi kvalitou jídla prodávaného u stejného řetězce v různých částech světa. 

Ve vzorcích jídla ze sítě restaurací Kentucky Fried Chicken z Indie, Ruska, Španělska a Skotska bylo zjištěno, že necelá dvě procenta z celkového množství tuku byly trans-tuky, které se podílejí na zvýšení rizika vzniku srdečních chorob. Ve střední Evropě se podíl trans-tuků v celkovém množství tuku pohyboval od 29 do 34 procent. 

Některé řetězce vyměnily tuky na smažení

V České republice polovina úmrtí připadá na nemoci oběhového systému. 

Stender, který se ve svém výzkumu zaměřil hlavně na hranolky a kuřecí nugety, navrhuje, aby největší řetězce jako je McDonald's nebo Kentucky Fried Chicken používaly ke smažení zdraví méně nebezpečné nasycené tuky. 

Firma McDonald's letos v lednu začala své výrobky smažit na oleji neobsahujícím trans-tuky, které se podílejí na ucpávání cév. Již dříve to udělala její konkurence Yum Brands Inc., která provozuje například síť Kentucky Fried Chicken. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků