Hlavní obsah
Rozesmáté strašidlo ukryté v dýni lákalo děti do krytého bazénu na výjimečné odpoledne plné hrůzy. Foto: Stanislava Dvořáková

Diety oslabují imunitní systém

Lidé, kteří se snaží zbavit nadbytečných kilogramů drastickými odtučňovacími dietami, oslabují svůj imunitní systém a snadněji se nakazí nejrůznějšími infekčními chorobami.

Rozesmáté strašidlo ukryté v dýni lákalo děti do krytého bazénu na výjimečné odpoledne plné hrůzy. Foto: Stanislava Dvořáková
Diety oslabují imunitní systém

Jak zjistili odborníci z Washingtonova lékařského střediska v Seattlu, při periodicky se opakujících výkyvech tělesné hmotnosti se snižuje množství obranných látek v organismu o plnou třetinu. Příčinou je nadměrná tvorba stresových hormonů, k níž dochází během zeštíhlovací kúry a bezprostředně po ní.

Nic se nemá přehánět

Přehánět se to nemá ani se "zdravými" dietami založenými na stravě s nízkým obsahem tuků a na velkém množství ovoce a zeleniny. Jak uvádějí ve výsledcích své studie finští vědci, mohou mít podobné diety na tělo i neblahé účinky, a to například v podobě zvyšování takzvaného "špatného" LDL cholesterolu v krvi.

Hlasujte v anketě pod článkem:
Držíte v současnosti dietu?

Doktorka Marja-Leena Silasteová a její kolegové z Univerzity v Oulu se domnívají, že nejpravděpodobnější příčinou provázanosti mezi zvyšováním hladiny LDL cholesterolu v krvi a různými dietami je nárůst lipoproteinů A, kvůli nimž pak roste i hladina cholesterolu.

Anketa
Držíte v současnosti dietu?
Ano
54.7 %
Ne
45.3 %
Celkem hlasovalo 364 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků