Hlavní obsah
Největší nárůst počtu anorektiků je mezi chlapci teenagerského věku. Foto: Profimedia.cz

Anorexie se poslední roky masivně rozmáhá i mezi muži

Lékaři ze západu se shodují na tom, že nesnesitelný tlak dokonalého fyzického vzhledu dopadl už i na muže. A mnozí z nich se snaží dostát ideálu krásy hladověním. Jenže anorektiků mezi pány přibývá poslední tři roky rychleji, než předpokládaly nejodvážnější odhady. Jeden přední psychiatr z Londýna měl dokonce letos v létě více klientů mužského než ženského pohlaví.

Největší nárůst počtu anorektiků je mezi chlapci teenagerského věku. Foto: Profimedia.cz
Anorexie se poslední roky masivně rozmáhá i mezi muži

Profesor Hubert Lacey z Nemocnice svatého Jiří (St. George´s Hospital) v Londýně je šéfem oddělení pro léčbu poruch příjmu potravy.

„Minulý týden jsem měl poprvé v celé praxi více mužských případů anorexie než ženských. Byl to jen jeden týden tohoto léta, ale řekl bych, že trend neustále roste poslední dva tři roky,“ uvedl Lacey pro britský list Independent.

Za posledních pět let podle jeho statistických údajů vzrostl počet mužů trpících anorexií o 67 procent. „Tvoří teď pět až deset procent všech pacientů,“ tvrdí ve své zprávě profesor Lacey.

Největší nárůst počtu případů je mezi chlapci teenagerského věku. Mnoho mužů se však trápí doma, protože považují anorexii za ženskou chorobu a neléčí se. Těch odvážných je v zemi sto tisíc, ti už si nemoc přiznali. Odborníci odhadují, že skutečný počet je ale minimálně dvojnásobný.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků