Hlavní obsah
Foto: Jitka Sobotková

Alkohol by neměl Nový rok znepříjemnit

K oslavám konce roku již tradičně patří přípitky šumivým mokem. Mnozí to však s alkoholem na Silvestra přehánějí a druhý den pak svého počínání litují. Ranní stavy jsou provázeny bolestmi hlavy, zvracením a nepříjemným tlakem v žaludeční oblasti.

Foto: Jitka Sobotková
Alkohol by neměl Nový rok znepříjemnit

Lékaři po celém světě před bujarým oslavováním varují a doporučují konzumovat alkohol jen v omezené míře. To však bývá často zavádějící pojem, neboť každý člověk zvládne bez problémů vstřebat odlišné množství. Zpravidla však platí, že ženy snášejí alkohol hůře, proto by i poslední den v roce měly konzumovat alkohol jen minimálně.

Lékaři zdůrazňují, že alkohol není určen k zahnání žízně, k tomu slouží výhradně voda. Ideální je, když sklenka opojného moku doprovází různé pokrmy a pochutiny, ať už sladké, či slané. Rovněž by se alkohol neměl pít na úplně lačný žaludek.

Základní rady, jak zvládnout silvestrovské oslavy

Nepít alkohol na lačný žaludek

Při pití alkoholu dostatečně jíst

Po každé sklence alkoholu vypít sklenici vody

Nemíchat odlišné alkoholické nápoje

Před spaním vypít velkou sklenici vody

Pokud se i přesto o slovo ohlásí žaludek, zdravotníci doporučují vyjít na krátkou procházku na čerstvý vzduch a pít velké množství tekutin, nejlépe neperlivé vody. Novoroční ráno je prý vhodné zahájit bylinkovým čajem, cereáliemi a porcí ovoce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků