Co se Kryštofovi stalo? Letos čtyřiadvacetiletý Kryštof vystudoval Střední průmyslovou školu strojnickou a poté se stal studentem strojní fakulty ČVUT. Sportoval, hrál rád golf a byl zapálený muzikant. Prostě normální aktivní mladý muž. Loni v říjnu se však jeho život obrátil naruby. Z 20. října 2010 si pamatuje jen, že se vracel pěšky z koncertu a pak se probudil až v nemocnici.

První co slyšel, bylo: „Našli jsme vás pod mostem, máte zlomený obratel a přerušenou míchu. S rukama budete možná hýbat, s nohama ne…“.

Co zranění předcházelo si Kryštof nepamatuje a už se to asi ani nedozví. Sám k tomu Novinkám řekl: "Úraz se mi stal tak, že jsem se vracel z koncertu a našli mě pod mostem. Někdo mě mohl strčit, bohužel si po pádu nic nepamatuji". Nejhorší pro něj podle jeho slov bylo, že se nemohl hýbat a ani mluvit. "Po čtyřech měsících byla úleva zase slyšet svůj hlas. Bohužel ta pohyblivost se nelepší, jak bych chtěl," řekl.

Půl roku po úrazu se Kryštof na spinální jednotce Krajské nemocnice v Liberci naplno věnoval rehabilitaci. Stále bojuje o, byť jen minimální, zlepšení hybnosti. "Největší oporou jsou samozřejmě rodiče. Bez nich bych to nezvládl. Dále přítelkyně a kamarádi. Mám kolem sebe hodně lidí a to mi moc pomáhá," sdělil Kryštof Novinkám

Po absolvování rehabilitačního pobytu v Kladrubech, kde je nyní, chce začít žít běžný život. Chce se vrátit ke své práci, kdy na počítači dělal strojařinu, modeloval ve 3D nástroje a zařízení. Chce také dostudovat vysokou školu a chce si zařídit bezbariérové bydlení. Ale to nejdůležitější, co bude potřebovat, je kvalitní vozík. "Z Kladrub pojedu tak za půl roku, ale to je jen odhad. A vozík byl jasná volba, nechci zůstat v posteli," uvádí Kryštof s nadsázkou. "Časem budu potřebovat věcí víc, ale teď se se svým stavem zatím seznamuji a vážně nevím, co bude potřeba," dodal.

Zatím má tedy vozík půjčený z nemocnice. A investice do vozíku opravdu není malá. Dobrý, lehký a snadno přepravitelný vozík stojí více než 80 000 Kč.

Pro ty, kteří by chtěli Kryštofovi přispět na koupi vozíku jakoukoli částkou, je tu sbírkový účet Konta BARIÉRY 17 111 444/5500 se speciálním variabilním symbolem pro Kryštofa 11 11 11. Pomoci lze také odesláním libovolné finanční částky na on-line platební bránu kartou (najdete zde).