Nejen díky své skvělé postavě, ale i díky ambiciózní matce, Brooke již jako mladičká prorazila ve světě showbyznysu jako vcelku úspěšná fotomodelka. V herecké kariéře se jí sice vyhýbaly velké charakterní role, prorazila ale v seriálech, kde skvěle uplatnila svůj komediální talent.

Z poslední doby lze jmenovat seriál Džungle rtěnek, kde představuje úspěšnou podnikatelku. Je tedy vcelku logické, že nejen pro tuto roli se musí Brooke udržovat ve skvělé kondici.

Brooke Shieldsová ve filmu Modrá laguna z roku 1980.

Brooke Shieldsová ve filmu Modrá laguna z roku 1980.

FOTO: fotobanka Profimedia

Jednou z jejích diet byla například detoxikační limonádová dieta, o které se bez nadsázky dá hovořit jako o hladovce. Během deseti dnů totiž pijete pouze limonádu z javorového sirupu.

Za den by se mělo vypít minimálně šest sklenic této limonády, doporučeno je ale raději 10 - 12. Pokud tuto detoxikační "dietu" přežije ve zdraví, nejen že prý shodíte nějaké to kilo, ale pročistíte si i ledviny a zlepšíte kvalitu krve.

FOTO: fotobanka Profimedia

Tato očista ale byla asi pro Brooke vcelku náročná, a tak si v poslední době oblíbila jinou, tzv. grapefruitovou dietu. Princip spočívá v tom, že před každým jídlem byste měli sníst grapefruit nebo vypít grapefruitový džus, množství přitom není nijak stanoveno.

K běžnému jídlu si pak můžete prý dát cokoli, na co máte chuť. Můžete i smažená jídla, ale pouze na másle. Měli byste ale omezit konzumaci brambor, dezertů a také kávy.

Dieta by měla trvat 12 dní, poté následují dva dny přestávky a poté znovu 12 dní diety. Účinek by se měl dostavit zhruba po 2 - 3 měsících. Mnozí lidé, jednotlivci i odborníci, ale tvrdí, že tato dieta ve skutečnosti vůbec nefunguje. Kdyby to prý bylo tak jednoduché, mohl by tak hubnout každý.

Ať už jsou ale diety Brooke Shieldsové jakkoli zvláštní, i ona ví, že bez cvičení to nejde. Pro udržování kondice si velmi oblíbila spinning nebo jógu.

Jak dietu Brooke Shieldsové hodnotí odbornice na hubnutí Kateřina Cajthamlová, zjistíte z přiloženého videa.