Přírodní areál v Podolí  by měl představovat ideální místo pro starší lidi, kteří chtějí spojit pobyt na čerstvém vzduchu s aktivním pohybem.

Stroje s jednoduchým ovládáním

Hlavním lákadlem je jedenáct strojů, které jsou podobné těm ve fitness centrech, ale jsou uzpůsobené pro starší věkovou skupinu. Stroje se tedy jednodušeji ovládají a celkově jsou vůči organismu šetrnější.

U každého cvičebního zařízení je umístěn popisek, jak se na něm má správně cvičit a k čemu přesně slouží.

Návštěvníci zde mohou vyzkoušet například stroj na protahování horních končetin, hrudníku a zad, bradla na posílení ramen a břicha nebo stroj "jezdec", který má sloužit ke zvyšování plicní a srdeční kapacity atd.

Každý čtvrtek bude pro zájemce od 9:30 do 11:00 k dispozici fitness trenérka, která poradí, jak cviky zefektivnit, správně rehabilitovat nebo co zařadit do zdravého jídelníčku.

Po námaze má přijít zasloužilý odpočinek a k tomuto účelu slouží druhá část areálu - relaxační. Zde mohou návštěvníci posedět na lavičce v příjemném prostředí rozkvetlého parku.

Patron projektu lékař prof. Pavel Pafko ho komentuje slovy: "Jako sportovec skutečně oceňuji tento záměr radnice, vybudovat park, kam si mohou přijít zacvičit i lidé starší generace. Zvláště se mi líbí, že je to cvičení venku, v přírodě. Podobné parky  a sportoviště jsem viděl například ve Švédsku. Je třeba i u nás tato místa otevřít veřejnosti, ať si přijde zasportovat, kdo chce a kdy chce."