Gwyneth Paltrowová je jako mnoho dalších žen na světě posedlá dokonalou postavou a zdravým životním stylem. A stejně jako mnoho dalších žen, i ona musí pro svou štíhlou figuru mnohé udělat. Mezi hlavní pilíře jejího úspěchu patří makrobiotika, cvičení jógy a pilates. A pokud se něco nedaří podle jejích představ, nastává čas na nezbytné konzultace s dietologem.

I Gwyneth sama po Vánocích poznala, že přibrat pár kilo jde vcelku lehko. A tak podstoupila detoxikační dietu. Účel spočíval v tom, že několik dní nic nejíte, pouze pijete denně několik sklenic limonády, která je složena ze stejného množství čerstvé citronové šťávy a javorového sirupu, vody a lžičky kajenského pepře. Ovšem tato razantní záležitost začala u Gwyneth vyvolávat stresy a halucinace a tak požádala dietologa, aby jí doporučil mírnější typ boje s nadbytečnými kilogramy.

Gwyneth Paltrowová

Gwyneth Paltrowová

FOTO: fotobanka Profimedia

Ovšem milovníci mléčných výrobků, smažených jídel, mořských darů, cukru a koření ani v tomto dietním řešení moc oblíbeného nenajdou. Nová "mírnější" očistná varianta obsahuje ovesné vločky ke snídani, kuřecí teriyaki a dušeného lososa k večeři a velké množství ovoce.

První den se ovšem začíná pitím citronové vody a bylinného čaje, k snídani jsou pak v nabídce ovesné či ovocné vločky, na oběd mrkvový salát se zázvorovým dresinkem. Pokud nemáte rádi mrkev nastává malý problém, protože jediné s čím můžete přečkat hlad až do večeře, jsou dýňová nebo slunečnicová semínka. Onou večeří je pak polévka z brokolice a rukoly.

Základy detoxikace

Gwyneth také s oblibou čerpá z knihy Clean od doktora Alejandra Jungera, kde se inspiruje základními principy detoxikace.

Podle doktora Jungera je vhodné v noci užít pár lžic extra panenského olivového oleje, který pomáhá podporovat játra k vyloučení žluči a udržet její cirkulaci. Pokud trpíte pomalou funkcí střev, můžete věci urychlit vypitím šálku ricinového oleje nebo použít mírné rostlinné projímadlo. Pro správnou detoxikaci je totiž střevní eliminace nepostradatelná.

Kůží odchází z těla celá řada toxinů, je tedy důležité pravidelně se potit, a to buď při cvičení nebo saunování. A konečně to nejdůležitější, jezte pouze biopotraviny, které obsahují ty správné živiny pro vaše játra a celkovou detoxikaci organismu. Toť základní detoxikační pravidlo podle doktora Jungera.

Dalšími celebritami, které praktikují detoxikační diety jako prostředek ke snížení váhy, jsou Victoria Beckhamová nebo Oprah Winfreyová.

Gwyneth Paltrowová na premiéře filmu Iron Man 2

Gwyneth Paltrowová na premiéře filmu Iron Man 2

FOTO: fotobanka Profimedia

Ideální postava pro Iron Mana 

Tracy Andersonová je ženou, která stojí za tajemstvím Gwynethiny štíhlé postavy v nejnovějším snímku Iron Man 2. K získání dokonalé postavy na filmové plátno musela Gwyneth přesně dodržovat cvičební režim, který zahrnoval 45 minut kardio cvičení, 30 minut cviků na nohy a 30 minut na ruce.

Co se týče diety, ta se skládala z proteinové tyčinky nebo koktejlu ke snídani. Po cvičení se pije kapustový džus, k obědu je v nabídce grilované kuře a zelenina. Na večeři pak kapustová polévka a salát.