Elektrolipolýza je speciální metoda sloužící k postupnému rozrušení tukových buněk pomocí elektrického pole. Během procedury se do problematických podkožních partií zavedou tenké jehličky, které působí jako elektrody. Tím dochází k masivnímu zvýšení metabolické aktivity v podkožní tukové tkáni. Elektrický proud tak rozpouští tuk, který pak tělo vylučuje společně s močí.

"Nejčastěji tuto metodu absolvují maminky po porodu. Tuk zmizí a je to bez jizvy, což je výhoda. Ženy navíc nemusí nosit žádné stahovací prádlo a nejsou omezeny ve svém běžném životě,“ vysvětluje doktorka Petra Samková z Kliniky GHC Praha.

Elektrolipolýzu je vhodné aplikovat jednou až třikrát týdně, přičemž četnost záleží především na velikosti tukových polštářků a tělesné partii. Na těle se provádí zhruba deset zákroků, na obličeji jen kolem pěti. „Pomocí elektrolipolýzy ošetřujeme především problematické partie vnitřních a zevních stehen, hýždí, boků a břicha. Velmi úspěšně se dá aplikovat i na oblast obličeje a podbradku,“ dodává Samková.

Jedna aplikace elektrolipolýzy na těle vyjde asi na 3 tisíce korun. Současně by měly ženy dodržovat zdravý životní styl včetně cvičení a racionální stravy. V takovém případě je odbourání tuku víceméně trvalé.

Elektrolipolýza není vhodná pro těhotné ženy a kardiaky. Také se nedoporučuje lidem s většími tukovými zásobami, kterým poslouží spíše tradiční liposukce.