Na co dát pozor při výběru manga:

* Hledat plody co nejvíc zralé (měkčí). Tedy s částečně žlutě a červeně žíhanou slupkou. Špatně dozrávají plody, které se při přepravě a skladování tzv. nachladily. Lze je poznat podle zahnědlých vláken v dužnině. Jejich slupka může mít i lehce našedlé tóny.

* Nekupovat plody s otlaky. Tato místa jsou vstupní branou pro hnilobu a plísně. Otlaky se na povrchu slupky projevují jako ohraničené skvrny s tmavší základní barvou.

Avokádo připomíná tvarem hrušku, ale jeho využití se blíží spíš zelenině. Dužnina obsahuje 20-30 procent tuku, proto jsou vyzrálé plody náchylné k otlakům. Také avokádo se sklízí nedozrálé. Plody jsou tvrdé, se zelenou a nahořklou dužninou, jež časem měkne a žloutne. V optimální zralosti má pecka světle hnědou barvu.

Na co dát pozor při výběru avokáda:

* Vyhnout se plodům s tmavými skvrnami. Mohou být způsobeny otlaky či houbovou chorobou. Může se jednat také o poškození chladem. Důsledkem těchto vad je pak hniloba. Jejich rozpoznání ale může být velmi obtížné při nákupu odrůd, které mají plody světle hnědé až fialově černé.

* Odlomená stopka. Pozor i na poranění plodu vzniklá odlomením stopky. Jsou pak náchylné k hnilobám.

Tomáš Konopka, kulinářský poradce společnosti Nestlé radí

 

* Dost lidí přistupuje k avokádu a mangu opatrně, nevědí, co s nimi. K čemu se hodí?

Tyto plody je nutné dobře vybrat a případně nechat dozrát. Nezralé mango chutná jako mrkev a jeho vlákna zůstávají mezi zuby. Nezralé avokádo je zase hořké. Mango se hojně používá v cukrařině, ale i v teplých jídlech jako náplň do masa či součást skvělé omáčky se zázvorem, chilli i dalšími ingrediencemi, která se připravuje k rybám a drůbeži. Avokádo se cítí lépe ve studené kuchyni jako součást salátů.

* Jak se tyto plody upravují před kuchyňským zpracováním?

Používá se vždy jen dužnina. Šťáva ze slupky manga by u citlivějších lidí mohla vyvolat vyrážku. Mně se nejlépe osvědčilo mango oloupat, rozpůlit po ploše pecky a pak nakrájet na tenké plátky dužniny. Přetnou se tak její dlouhá vlákna. Nejčastěji se ale vnitřek manga pokrájí na čtverce, každá část se prohne směrem ven a žluté kousky se vyloupnou. Avokádo se rozdělí, obě půle se otočí proti sobě, pecka objede nožem a odstraní. Z vyzrálého plodu lze pak dužninu vyloupnout i lžící.