Ženy od 45 let do 69 let již několik roků mají možnost pravidelné preventivní prohlídky na mamografu, která je bezplatná a hradí se ze zdravotního pojištění. Díky tomuto programu se podařilo zachránit tisíce žen, protože jejich nádor byl odhalen ve velmi malé velikosti.

Přestože tato možnost existuje, ženy ji plně nevyužívají. Stále je hodně takových, které před rakovinou prsu zavírají oči a na preventivní vyšetření nejdou. Přičemž přijít včas znamená mít velkou naději na vyléčení.

U žen, které nemají nárok na bezplatné vyšetření navíc pomáhá projekt Ženy ženám, ve kterém Avon přispívá částkou 200 Kč na preventivní mamografické nebo sonografické vyšetření ženám ve věkové skupině 30 - 44 let, která ještě nemá zákonný nárok na plně hrazené preventivní vyšetření.

Avšak míra rizika nádorového onemocnění prsu je u této skupiny vyšší a je na nich dobře viditelná stoupající tendence obecného zájmu nejen o prevenci rakoviny prsu, ale také uvědomění si odpovědnosti za své vlastní zdraví.

Muži i ženy mohou získat všechny potřebné informace týkající se rakoviny prsu, její prevence a léčby na bezplatné telefonní lince 800 180 880.