Hlavní obsah

Ženy mluví až třikrát více než muži

Všeobecné mínění, že ženy mluví více než muži, má konečně vědecké podklady. Podle výzkumů kalifornských akademiků skutečně hovoří ženy až třikrát častěji. Každé tři minuty hovoru něžného pohlaví jejich protějšek odmění pouhou minutou.

Ženy mluví až třikrát více než muži

Profesorka Louann Brizendineová vysvětluje tento fenomén faktem, že ženy mají v mozku více nervových buněk určených právě hovoru. A základní rozdíl ve struktuře ženského a mužského mozku odlišuje také chování obou pohlaví.

Přední psychiatrička z Kalifornské univerzity během svého vědeckého života zjistila, že ženy mluví až třikrát více než muži. V průměru prý každá vysloví až dvacet tisíc slov denně, zatímco průměrný muž jen sedm tisíc.

Ženský mozek je však na mluvení závislý, neboť prý při hovoru produkuje látky působící jednak uspokojení, ale zároveň podněcující nervové buňky k produkci dalších a dalších vět.

Za vše může testosteron

Podle profesorky Brizendineové možná za vše může testosteron. Ten totiž v děloze působí na mužský mozek, ale nikoli na ženský. A on je právě zodpovědný za omezení vývoje částí mozku řídících komunikaci, emoce a paměť.

"Ženy mají osmiproudou dálnici, po níž se řítí emoce, zatímco muži mají jen jednu malou okresní silničku," citoval profesorku Brizendineovou britský list Daily Mail.

Když se však na stůl postaví sex, rázem se zcela pohled na muže a ženy změní. Oblast v mozku odpovědnou za sexuálně motivované myšlenky mají totiž muži až dvakrát větší než ženy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků