Hlavní obsah
Sex na dovolené je vzrušující. Foto: Profimedia.cz

Šest důvodů, proč je sex na dovolené lepší

Dovolená je pro naši mysl i tělo takovou malou aktualizací. Ať už ji trávíte u moře, na horách, nebo ve městě, věřte, že společně strávený čas mimo území vašeho domova zajistí nejen nové zážitky, ale oživí také vztah. Ostatně podle vědců dovolená dokáže oživit i milování.

Sex na dovolené je vzrušující. Foto: Profimedia.cz
Šest důvodů, proč je sex na dovolené lepší

Jste uvolněnější

Stres platí za zabijáka milostných chvilek. Jakmile se ale osvobodíte od stresových faktorů v běžném životě, uvidíte, že budete cítit daleko více uvolnění a naladění na svého partnera.

„Doma máme tendenci řídit se rutinou. Na dovolené jsme pak více uvolnění a můžeme experimentovat i co se denní doby týče. Vyzkoušejte energický ranní sex nebo ho spojte s pauzou po obědě,“ radí sexuální terapeutka Holly Richmondová pro Health.

Vzrušující prostředí

Ač se to nezdá, i nové místo má na sex velký vliv. Všechno nové a neprobádané nás totiž láká a halí i běžné věci do tajemného roucha.

„I když jezdíme na stále stejné místo, čekají nás nové zážitky, a dokonce i vzduch je jiný,“ souhlasí Richmondová. Až budete na novém místě, nebojte se využít celý jeho potenciál a vyzkoušejte všechny možnosti, které nabízí.

Nová dobrodružství

Ať už máte radši horské túry, nebo ležení u bazénu, v každém případě platí, že cestování je dobrodružství. Vidíte při něm totiž nové věci, můžete zkoušet nová jídla a slýcháte nové jazyky.

Touha objevovat nové věci se může promítnout i do vašeho sexuálního života. Nebuďte proto překvapení, pokud váš partner přijde s myšlenkou, že by chtěl vyzkoušet něco nového.

„Vždy radím párům, aby si do kufru přibalily i nové pomocníky, kteří jim mohou dopomoci ke společné slasti,“ říká Richmondová.

Jste na stejné vlně

Na rozdíl od běžného dne, který každý z vás může trávit jinak, na dovolené je tomu přesně naopak, protože jsou vaše dny synchronizované. To znamená, že se nemíjíte a máte více času sami na sebe. Navíc jste podobně naladění, protože reagujete na stejné podměty, což se odráží na společné náladě.

Lépe se oblékáte

„Lidé si málokdy uvědomují, že na dovolených mají tendenci se oblékat více sexy. Většina z nás si totiž na vysněnou dovolenou nebere tepláky a vytahané oblečení, ale naopak hezké letní šaty, které partnerovu pozornost spolehlivě přitáhnou. Neschovávejte si sexy spodní prádlo na speciální příležitosti a přibalte je do kufru, uvidíte, že to váš partner ocení,” radí Richmondová.

Máte více času

Pokud se nechystáte na opravdu aktivní dovolenou, je vysoká pravděpodobnost, že budete mít na sebe s partnerem daleko více času než v běžném týdnu. Využijte ho a věnujte se jeden druhému, a to nejen po emocionální stránce, ale také po té fyzické.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků