Hlavní obsah

Přímý pohled vás může udělat přitažlivějšími

Pokud chcete být přitažliví pro opačné pohlaví, stačí zapracovat na vašem pohledu a úsměvu. Podle britských odborníků stačí jen na zlomek vteřiny uhnout očima a vaše atraktivnost pro potencionální protějšek je pryč.

Přímý pohled vás může udělat přitažlivějšími

Odborníci v časopise Royal Society's Proceedings B tvrdí, že přímý pohled je při námluvách stejně důležitý jako souměrná tvář či zdravá kůže. Proto by na to lidé při seznamování neměli zapomínat.

Při studiu 460 dobrovolníků na univerzitách v Stirlingu a Aberdeenu byly použity obrázky mužských a ženských tváří, které byly digitálně upraveny. Například na jednom obrázku se žena dívala přímo do kamery, na dalších různě uhybala očima. Na první pohled to však nebylo rozeznatelné. Lidé si mysleli, že žena stále hledí přímo na kameru. Přesto obrázky s upravenými pohledy do stran měly na dobrovolnících podprahový účinek. Dobrovolníkům se líbila žena s přímým pohledem až osmkrát více než obrázky s úhýbnými pohledy.

"Lidé upřednostňují tváře, které jsou jim sympatické, což ukazuje, že přitažlivost není jen ve fyzické kráse," říká jedna z autorek studie doktorka Claire Conwayová. Podle profesorky evoluční antropologie z University College v Londýně Ruth Maceové lze dle pohledu odhadnout, jaké jsou vaše šance u opačného pohlaví a předejít tak nejrůznějším trapasům. A naopak, budete-li vy sami chtít na někoho zapůsobit, alespoň částěčně se řiďte tímto zjištěním, pravděpodobně budete u protějšku úspěšnější.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků