Hlavní obsah
Zájmové kluby mají velmi odlišné zaměření. Foto: Marcela Stehlíková

Polovina Rusek žije bez životního partnera

Zhruba polovina ruských žen žije v současnosti bez životního partnera, čtyři procenta žen nebyly nikdy vdané a navíc počet žen v Rusku je celkově o 15 procent vyšší než mužů. Vyplývá to z výsledků průzkumu, který byl proveden v Rusku.

Zájmové kluby mají velmi odlišné zaměření. Foto: Marcela Stehlíková
Polovina Rusek žije bez životního partnera

"Z tisícovky žen se 175 nikdy neprovdalo, 110 se rozvedlo a 180 činí počet vdov. Všechny v současnosti žijí osaměle," řekl vedoucí průzkumu Anatolij Višněvskij.

Višněvskij upozornil, že i v Rusku se projevuje trend, kdy se ženy vdávají později než v minulosti. Zatímco počátkem devadesátých let se Rusky vdávaly v průměru ve dvaadvaceti letech, nyní je to o rok později. Navzdory této skutečnosti nadále platí, že se Rusky i dnes vdávají dřív než západoevropské a americké ženy.

Z nejnovějších statistických údajů také vyplývá, že na tisíc mužů připadá v Rusku 1147 žen. K vyrovnání poměrů zřejmě nedojde ani v příštích letech, protože mužů se rodí méně než žen a navíc umírají dřív než ženy. Sociologové proto spíš počítají se zhoršením demografické situace. Pokles počtu obyvatelstva Ruska začal v roce 1992 a od té doby se tato tendence nezměnila.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků