Hlavní obsah
Prezentace čtyř brněnských vil na stánku města Brna Foto: tiskový servis MMB

Gay pohádka pobouřila rodiče

Manžele Michaela a Tonyu Hartsellovy z Wilmingtonu v Jižní Karolíně šokoval homosexuální vztah popisovaný v pohádkové knize, kterou si ze školní knihovny půjčila jejich sedmiletá dcera. Kniha o 32 stránkách vyšla již v roce 2002 a je určena dětem od šesti let.

Prezentace čtyř brněnských vil na stánku města Brna Foto: tiskový servis MMB
Gay pohádka pobouřila rodiče

"Byla jsem ohromená," uvedla Hartsellová, "mé dítě je příliš malé na to, aby pochopilo něco tak zvláštního. My tyto hodnoty navíc neuznáváme."

Pohádka vypráví příběh prince Bertieho, který se zamiluje do prince Leeho. Na konci homosexuální milenci vystrojí svatbu a v knize je popisováno, jak se novomanželé líbají, napsal internetový server Wect.

Hlasujte v anketě pod článkem:
Překvapuje vás homosexuální vztah v pohádce?

Rodiče si knihu ponechali, aby se nedostala do rukou dalších dětí. Rovněž uvažují, že svou dcerku přeřadí do jiné školy.

Hartlsellovi požádali vedení školy, aby publikaci odstranili z výpůjčního regálu. Ředitelka Elizabeth Miarsová se však proti stížnosti ohradila. "Co není vhodné pro jednu rodinu, může jiné vyhovovat," prohlásila Miarsová. O osudu knihy rozhodne teprve schůze rodičů a učitelů.

Anketa
Překvapuje vás homosexuální vztah v pohádce?
Ano
57.3 %
Ne
35.5 %
Nevím
7.2 %
Celkem hlasovalo 1486 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků