Hlavní obsah
Důvody k rozvodu se často opakují. Foto: Profimedia.cz

Čtyři nejčastější důvody rozvodu

Dokud nás smrt nerozdělí. Část manželského slibu, který se v dnešní době povede dodržet jen málokterému páru. Polovina uzavřených manželství totiž končí rozvodem. Jaké jsou nejčastější důvody a jak se jim vyhnout?

Důvody k rozvodu se často opakují. Foto: Profimedia.cz
Čtyři nejčastější důvody rozvodu

Nedávná studie, publikovaná v časopise Journal of Sex & Marital Therapy, zkoumala důvody rozvodu 2371 nedávno rozvedených lidí.

Téměř polovina účastníků (47 %) odpověděla, že důvodem byl nedostatek lásky či intimity, který byl vyvolán tím, že se jeden z partnerů či oba dva „odmilovali”.

Druhým nejčastějším problémem byla komunikace, kdy každý z manželů měl odlišný komunikační styl, kvůli tomu docházelo k vzájemným neshodám a hádkám.

Třetím důvodem byl nedostatek respektu či důvěry.

Čtvrtým nejčastějším důvodem pak bylo vzájemné odcizení, které bylo podle vědců zapříčiněno odlišným vývojem obou jedinců.

Jak problémy odhalit včas?

„Pokud nejste vy nebo váš partner dlouhodobě ve vztahu spokojení, máte tendenci reagovat přehnaně, nebo si všímáte neobvyklých změn ve vašem vztahu, je na čase zpozornět. Jedná se totiž o výstražné vlajky.

Mezi další varovné signály pak patří například ztráta vzájemné laskavosti, úbytek společného času či uštěpačné poznámky směrem k partnerovi,” dodává sexuoložka Rachel Needleyová pro Health.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků