Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Co je klíčové pro úspěšný flirt

Flirt je nedílnou součástí seznamování. I u něj ale platí, že se můžete někdy snažit sebevíc, a stejně neuspějete tak, jak chcete. Podle čeho poznat, že jste na své cestě úspěšní?

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Co je klíčové pro úspěšný flirt

Flirtování se zdá být na první pohled poměrně jednoduché - stačí navázat oční kontakt, nabízet komplimenty, klást správné otázky a udržet zájem. Skutečné umění flirtování je ale mnohem složitější, než si mnozí myslí. I proto se dva odborníci rozhodli zjistit, co je základem opravdu dobrého flirtu.

V nové studii, která byla uveřejněna v časopise Personality and Individual Differences, předložili vědci Menelaos Apostolou a Christoforos Christoforou 487 řecky mluvícím dobrovolníkům dotazníky, ve kterých byli žádáni, aby uvedli rysy, o nichž se domnívají, že jsou při flirtování efektivní.

Z vyhodnocení vyšlo celkem 47 klíčových rysů, včetně poctivosti, úcty, tajemství či originality.

V druhé části studie pak požádali dalších 808 účastníků, aby vyhodnotili, jak efektivní pro ně zmíněné rysy byly. Vědci pak každý speciálně klasifikovali.

„Mít dobré vystupování, být inteligentní a něžný, to vše bylo hodnoceno jako nejdůležitější faktor,” cituje výsledky studie server Independent. Rovněž poznamenali, že existují také klíčové rozdíly mezi pohlavím, co se týče vlastností, které jsou považovány při flirtování jako nejúčinnější.

„Například ženy hodnotily jako velmi efektivní jemný přístup, zatímco muži brali jako účinnější dobrý vzhled,” uvedli vědci.

Vlastnosti, které jsou podle studie při flirtování nejúčinnější
1. Humor
2. Inteligence
3. Dobrý vzhled
4. Zdvořilost
5. Poctivost
6. Intenzivní zájem o danou osobu
7. Dobré slovní vyjadřování
8. Odolnost
9. Úcta
10. Dobrý charakter
Do celkového přehledu 47 klíčových rysů pro dobrý flirt se dostaly také například originalita, ale také pěkný úsměv, přímočarost, diskrétnost, odvaha, šarm, společné zájmy, spontánnost, romantika, ale třeba také hezká vůně nebo neobvyklé koníčky.  
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků