Každý muž je jedinečný, proto se u něj i submise projevuje specificky. Zatímco někteří muži svou partnerku obletují a plní jí i nevyřčená přání, jiní jsou směrem k ní absolutně poslušní a dělají přesně to, co partnerka naplánuje či vymyslí, další ženu obdivují do té míry, že přebírají její názory a vše jí takzvaně odkývají. Navenek tak ale nemusí vůbec působit.

Zprvu za takové chování obvykle může počáteční zamilovanost, během níž si muž ženu idealizuje a věří jejím dobrým úmyslům. Později tak může činit jen proto, že má ze své ženy strach. Jenže tím, že činí postupně větší a větší ústupky, dominance jeho ženy se může zvětšovat a poslušnost partnera si může začít vynucovat zvýšenou agresivitou, neustálými hádkami, ponižováním, ale i citovým vydíráním.

I když se nemusí jednat o případ domácího násilí, dominantně submisivní vztah k němu může mít skutečně velmi blízko. Záleží většinou na tom, kam až poslušný partner svou manipulátorku nechá dojít. Bohužel dost často místo toho, aby se vzepřel, začne si namlouvat, že je skutečně neschopný a špatný. Tím se ale postupně stává téměř nesvéprávným. Očekává se od něj naprostá oddanost a běda, když tomu tak není.

Ne vždy se to i samotným ženám líbí

Některé ženy rády rozhodují, plánují, organizují, mají rády věci pod kontrolou a tak jim vyhovují nekonfliktní muži, kteří neprotestují a vycházejí jim vstříc.

Pokud ženy vládnou svým mužům, nutně to ale neznamená, že jim to ve své podstatě naprosto vyhovuje. Dost často se stává, že si submisi svého muže kompenzují dominantními milenci.

Ze zkušeností psychologů jasně vyplývá, že žena si svého milence volí na principu kontrastu. I kdyby tak muž doma své drahé polovičce snášel modré z nebe, plně svou partnerku jen těžko uspokojí. Taková žena mu to totiž ani nedovolí. Mnohdy se stává, že svému oficiálnímu partnerovi záměrně sex odepírá.

Většina mužů se po čase začne trápit

Většině mužů začne po letech tento stav vadit a zatouží se také prosadit a sami sobě ukázat, že jsou dobří, mnohé dokážou a skutečně něco znamenají.

Postupně tedy začnou doma s revoltou a v mnohých případech skončí s milenkou. Je to totiž ta nejjednodušší možnost, jak si zvednout sebevědomí a partnerku doma potrestat.