Mnoho žen kvituje, že muži zrají stejně jako víno. Čím jsou starší, tím jsou lepší. Díky jejich životním zkušenostem je také daleko méně pravděpodobné, že se budete hádat.

Vzhledem k tomu, že už si leccos zažili, jsou pravděpodobně imunní vůči dětinským a vleklým hádkám, urážlivosti a handrkování o nesmysly.

Muži dozrávají po 40

I ty nejkyselejší hrozny dozrají ve sladké plody. Stejně tak jako muži. Starší muži jsou v téměř naprosté většině případů vyspělejší, tudíž mají předpoklad k tomu být gentlemani. Tudíž by pro ně mělo být samozřejmostí podržení dveří, vysvlečení ženy z kabátu, podržení židle, darování květin nebo zaplacení útraty.

Výzkumy ukazují, že muži dozrávají až ve svých třiačtyřiceti letech, tedy přesně o 11 let později než něžnější pohlaví.

Sexuální zkušenosti

Muži okolo padesátky nepospíchají, píše sloupkař Jack Anderson pro huffingtonpost.com, kde popisuje i zkušenosti z vlastního života. Většinou je jejich hlavním cílem vaše uspokojení. Z průzkumu provedeného BJU International vyplývá, že muži okolo 50 jsou ve svém sexuálním životě daleko spokojenější než muži o 10 a 20 let mladší.

Když byli požádáni, aby svou spokojenost ohodnotili na stupnici od 0 do 4, v průměru se objevovalo číslo 2,77, zatímco třicátníci zprůměrovali spokojenost na 2,55 a čtyřicátníci na 2,72.

Velké děti, malé závazky

Muži okolo padesátky už mají většinou velké, nebo alespoň dospívající děti, které už tolik nevyžadují jejich péči a pozornost. Protože už jsou starší, není třeba jim, z pohledu ženy, dělat náhradní matky. Starší pánové již pochopili, že stejně tak jako všechno v životě, i mít děti patří k životu a jsou s tím naprosto vyrovnaní.

Vědí, co je to láska k dítěti, zodpovědnost, výchova. V porovnání s muži okolo 30 bez závazků, pro které je hlavním zájmem především jejich vlastní život a představa vyměňování plenky se jim hnusí na nejvyšší úrovni, je to jasná volba.

Dodrží slovo

Mnoho žen zná ten pocit, kdy netrpělivě vyčkávají u telefonu s očekáváním, jestli se jim muž ozve tak, jak sliboval. Nejednou přitom čekají marně. U vyspělejších mužů takové jednání většinou nehrozí. Nemají čas ani chuť hrát hry. Většinou jsou totiž pracovně vytíženi a svůj čas mají striktně pod kontrolou.

U většiny z nich nehrozí, že vám schůzku odřeknou, protože mají lákavější program v podobě sledování fotbalu s kamarády nebo nezřízené pitky až do rána. Muž v letech si ženy váží, a pokud už si schůzku domluví, těší se a svůj slib až na výjimečné události plní.

Finanční stabilita

Možná už jejich fyzička není to, co bývala, a už nemají tolik sil jako ve třiceti. V čem mají ale výhodu, je jejich postavení na pracovním trhu. Pokud mají dobrou práci, pak jsou ve svém oboru již více než 30 let a pravděpodobně za to budou dobře ohodnoceni. Nemusí brát milióny, stačí, že vědí, jak s financemi naložit.

Muži okolo padesátky pravděpodobně budou mít stálý finanční příjem, byt, auto i kreditní kartu. Tudíž vám odpadne obava, že by se o vás, jako o svou partnerku, nepostarali.

Životní zkušenosti

Starší muži oplývají neskutečným charismatem i proto, že většina z nich už toho opravdu hodně zažila. Proto je téměř jistotou, že se na společné večeři nebudete nudit. Určitě vás bude zajímat, kolik míst na světě muž viděl, kde všude byl a co procestoval.

Ovšem ne všichni muži jsou stejní, samozřejmě to, že je muži více než čtyřicet let, neznamená, že procestoval celý svět. Také se může stát, že se setkáte s někým, kdo za celý život neopustil teplo své domoviny. Vše je jen o prioritách.

Nehledá matku, ale partnerku

Mnoho mužů kolikrát i nevědomky vyžaduje, aby jim jejich partnerka dělala i matku. Jenomže starší muži chtějí partnerky, ve svém věku dávno nepotřebují rodiče.

Hledají ženu, která je nezávislá, inteligentní, má smysl pro humor, je vášnivá a soucitná.