Utápět se dlouhodobě v tomto stavu není dobré. Proto psycholožka a psychoterapeutka Gloria Arensonová sestavila tři kroky, které  pomohou nabrat opětovný optimismus do života. Jejím životním mottem je: „Vše špatné je pro něco dobré,” a od toho odvozuje i své rady:

  1. nic není správné nebo špatné
  2. existuje jen to, co se stalo
  3. a ponaučení z toho vyplývající

Většina našich zdravotních problémů je zakořeněna v psychice, přesněji v negativních emocích a pak v našem vnitřním perfekcionistovi, tedy v přehnané zodpovědnosti vůči všemu.

Proto si všichni musí uvědomit, že svět nestojí jen na jedné věci a nic v životě nemusí být naprosto dokonalé. A pokud se člověku dlouhodobě nedějí věci dle jeho očekávání, pak si nepomůže tím, že se bude litovat a stěžovat si, jak je k němu osud nespravedlivý. Mnohem lepší je přehodnotit všechny dosavadní přesvědčení, očekávání a utvořit si novou definici vlastního úspěchu.

Jak už kdysi řekl filosof Platón - začněte na každou nešťastnou událost v životě pohlížet jako na příležitost. Na něco, co vás naučí být silnějšími, rozumnějšími, ale i opravdovějšími.

Někdy je jednoduše důležité, aby se v životě stalo něco špatného, aby si lidé začali vážit života i svého bytí a nezabývali se neustále malichernostmi a věcmi, na kterých život skutečně nestojí.